Стабільність Райффайзену і ривок Сітібанку в новому рейтингу найнадійніших банків країни — інфографіка

23 листопада 2017, 19:00
Найкраще довіряти гроші 15 банкам, що ввійшли до рейтингу надійних кредитних установ

Журнал Новое Время спільно з інвестиційною компанією Dragon Capital пропонує Вашій увазі новий рейтинг найнадійніших банків серед найбільших банків України.

НВ наводить першу десятку рейтингу.

Відео дня

На першому місці, як і минулого року, Райффайзен Банк Аваль – дочірня структура австрійської установи. Його чистий прибуток за дев'ять місяців 2017 року становив 4 млрд грн, а рентабельність капіталу перевищила 50% – це найкращий результат на ринку, що показує, що банк має успішну модель. Райффайзен ще й відновив кредитування, з початку року наростивши свій портфель на 14%.

У вітчизняних держбанків також немає проблем із підтримкою акціонерів: держава активно вливала і вливає в них гроші. Але жодна з таких структур не потрапила до трійки лідерів рейтингу НВ, тому що такі банки мають слабкі фінансові показники. А ще вони не поспішають розбиратися з власними "старими хворобами".

В Ощадбанку, наприклад, невисока прибутковість. Але головне, що знижує його позицію в рейтингу, – відсутність прогресу в реформуванні корпоративного управління.

Райффайзен набрав 32 бали. Другий рядок рейтингу посів Креді Агріколь Банк з 29 пунктами. Замикає трійку найнадійніших банків Сітібанк, який набрав 27 балів.

Далі розмістилися: Ощадбанк, Укрсиббанк, Прокредит банк (всі отримали по 25 пунктів), ОТП Банк (24), Укрексімбанк і Кредобанк (обидва по 23 бали) і ПУМБ з 20 пунктами.

Повний рейтинг ТОП-15 найнадійніших банків серед найбільших банків країни читайте в журналі Новое Время – №43 від 24 листопада 2017 року.

Як ми рахували: Місце в рейтингу визначалося інвестиційною компанією Dragon Capital, виходячи з суми балів, яку банк отримав, базуючись на таких показниках:

Достатність капіталу відображає запас власного капіталу для покриття можливих втрат від діяльності. Ліквідність відображає можливість банку виконувати свої зобов'язання без затримок. Довіра вкладників відображає динаміку депозитів населення і бізнесу в поточному році. Підтримка акціонерів приналежність до надійної бізнес-групи (або держсектора) істотно підвищує шанси додаткового фінансування у разі кризових ситуацій. Прибутковість банку куди входить рентабельність капіталу, тобто перевищення доходів банку над витратами в розрахунку на вкладений капітал. Якість активів відображає частку проблемних кредитів у загальному портфелі банку. Якісні показники прозорість діяльності банку, збалансованість ризик-менеджменту, репутація.

Показати ще новини
Радіо NV
X