Спроба №2. Росіян можуть в цьому році знову залишити без Туреччини

11 квітня 2017, 20:17
Завдяки забороні чартерної програми з Росії в Туреччину, українців будуть очікувати дешеві путівки

Російсько-турецька чартерна програма на 2017 рік опинилася під загрозою. Про це пише Коммерсантъ із посиланням на джерела в компаніях-туроператорах. “Росавіація розіслала російським авіакомпаніям телеграму про можливе припинення чартерних рейсів в турецькі аеропорти. Причиною цього рішення відомство називає складну внутрішньополітичну ситуацію в Туреччині", - йдеться у статті.

Відео дня

На думку комерційного директора Tez Tour в Україні Аркадія Маслова, рішення про заборону чартерних програм обернеться колапсом для міжнародних туроператорів, що працюють на російському ринку. Це мільярдні втрати, пов'язані із зобов'язаннями перед туристами. Починаючи з зимового періоду, оператори активно продавали тури в Туреччину на весь сезон, включно з осінню. "Після таких політичних рішень система виїзного туризму на російському ринку може просто впасти", - пояснює він.

За даними Коммерсантъ, цього року путівки в Туреччину могли купити вже від 200 тис. до 400 тис. росіян. А взагалі за 2017 рік оператори розраховували продати близько 3 млн турів.

Чергове загострення російсько-турецьких відносин може зіграти на руку українському туристичному ринку. Адже торік для залучення туристів турецький уряд частково компенсував витрати туроператорів на переліт, а готелі знижували вартість проживання до 40%. Це привело до 50% зростання кількості українських туристів – турецькі курорти відвідало 1,045 млн осіб.

Зараз передчасно оцінювати наслідки для українського ринку, поки немає остаточної заборони з боку Росії, вважають експерти. Найближчим часом будуть проведені переговори з готелями і готельними мережами у Туреччині, і після цього можна буде дати оцінку тому, що відбувається, зазначає Маслов. За його словами, Туреччина – це найпопулярніший масовий напрямок для українських туристів, і ціни на літній сезон для нашого ринку збалансовані. "Ця ситуація може спровокувати зниження цін для українського ринку, можливо, цього літа вони будуть дешевшими", - припускає він.

Директор «Сеть агентств горящих путевок» Равіль Хамітов не виключає можливості повторення торішньої ситуації, коли з одного боку відбулося здешевлення цін на путівки, а з іншого – погіршення сервісу. За його словами, в разі остаточної заборони чартерної програми з РФ, на українців може чекати 15% зниження вартості турів до Туреччини.

З іншого боку, російська заборона потенційно може позитивно позначитися на чартерній програмі з Білорусі. "Оскільки тепер росіяни можуть обійти її, полетівши в Туреччину через Мінськ", - підсумовує екс-заступник міністра інфраструктури Андрій Ярмак.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X