Сорос підігрів інтерес до українського IT-сектору – Перша шпальта

18 лютого 2017, 19:15
Близько двох десятків українських компаній отримали пропозицію про інвестиції від інвесторів у США

Про це програмі Перша Шпальта (ПШ) заявив голова Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій Андрій Колодюк.

За його словами, інтерес до українського IT серед інвесторів у Нью-Йорку з'явився після того, як у листопаді 2015 американський мільярдер Джордж Сорос інвестував у датську компанію Ciklum, найбільший офіс якої розташований в Україні.

Відео дня

На початку лютого стало відомо про те, що компанія Luxoft, акції якої котируються на американській біржі NASDAQ, і у якої також є офіс з тисячами співробітників в Україні, придбала українську IT-компанію IntroPro. Одночасно з цим інвестбанк Morgan Stanley придбав частку в Luxoft.

Генеральний директор Luxoft Україна Олександра Альхімович каже, що американським інвесторам цікаві українські компанії завдяки високому рівню інженерних кадрів. Вона нагадує, що Україна входить до Топ-30 країн за показником Human Capital.

Минулого року IT-аутсорсингові компанії в нашій країні залучили близько $2,5 млрд інвестицій. Цього року, за оцінками Альхімович, цей сегмент IT-ринку виросте ще на 15-17%.

«При стабілізації інвестиційного клімату угоди, подібні до тих, в яких брав участь Luxoft, відбуватимуться все частіше й частіше. Тому що український IT-ринок дуже привабливий», – каже керівник компанії EPAM Україна Юрій Антонюк.

«У найближчі 3-5 років на NASDAQ, крім Luxoft і EPAM з'являться нові українські компанії, – зокрема SoftServe та Ciklum. Це стане мотивуючим фактором для багатьох інших компаній, які розташовані в Україні», – додає Колодюк.

Також у програмі дивіться ексклюзивне інтерв'ю в.о. голови Укравтодору Славоміра Новака. В якому він розповідає про те, як буде фінансуватися будівництво доріг цього року.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время


Показати ще новини
Радіо НВ
X