Ситуація жалюгідна – найбільший інвестор пояснив двократне скорочення інвестицій в Україну

11 травня 2017, 19:20
ЄБРР звітує про зниження інвестицій в Україну у 2016-2017 роках через несприятливий інвестиційний клімат

Інвестиції Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в економіку України у 2016 році склали 581 млн євро. Повідомив банк у своєму річному звіті.

Згідно з офіційною інформацією ЄБРР, у 2015 році в Україні реалізовано інвестиційних проектів на загальну суму 997 млн євро. Таким чином, у 2016 році інвестиції в країну скоротилися на 42%.

Відео дня

«ЄБРР залишався провідним інвестором і ініціатором реформ в Україні на тлі серйозних проблем у цій країні», – йдеться у звіті. Сукупно на кінець 2016 року, Європейський банк вклав в Україну 12,4 млрд євро.

Як повідомив НВ Бізнес старший радник ЄБРР у Східній Європі і на Кавказі Антон Усов, скорочення вливання коштів в державу у першу чергу пов’язане з перипетіями в політичній площині, через що інвестор на вкладав гроші в державний сектор.

«Перші півроку була невизначеність з урядом, тому ми взагалі не розглядали можливості. Тому й не було у минулому році інвестицій у великі інфраструктурні проекти», – каже Усов.

З іншого боку, за його словами, інтерес інвесторів до корпоративного сектору теж не спостерігається. «Інвестор ставиться до України з побоюванням. Не працюють закони, немає хорошого інвестиційно клімату. Чимало інвесторів, які тут працюють, діляться своїм досвідом про те, що все зарегульоване і необхідно отримувати дуже багато різноманітних дозволів, щоб зайти на ринок», – пояснює представник ЄБРР.

Загалом у 2016 році ЄБРР здійснив інвестиції в 35 країнах в таких регіонах: Центральна Азія отримала від ЄБРР 1,4 млрд євро, Центральна Європа і держави Балтії – 1,4 млрд євро, Східна Європа і Кавказ – 1,2 млрд євро, Південно-Східна Європа – 1,6 млрд євро, Південне і Східне Середземномор'я – 1,4 млрд євро. В Туреччину у минулому році Європейський банк направив 1,9 млрд євро.

Показати ще новини
Радіо NV
X