Сировари не знижують ціни, відшкодовуючи свої збитки

Поки не варто чекати падіння цін на сир
Фото: agrolink.com.br

Поки не варто чекати падіння цін на сир

Перевиробництво молока в Україні, знижує ціни на нього. Незважаючи на це, виробники молочних продуктів не поспішають знижувати вартість своїх товарів

На тлі надлишків молока в Україні, виробники сиру нарощують складські запаси продукції, повідомляють в інформаційно-аналітичному агентстві Інфагро. Це має вплинути на зниження ціни продукту. Також наголошується, що деякі сировари можуть ризикнути і за рахунок демпінгу почати відвойовувати ринок.

У коментарі НВ Бізнес аналітик молочних ринків Інфагро Максим Фастєєв уточнив, що зараз оптова ціна знаходиться на рівні 90 грн/кг. А на початку літа вона може знизитися до 80 грн/кг. Він також пояснив, що через низькі ціни на сухе молоко і вершкове масло виробникам зараз стає невигідно їх виробляти і вони переходять на сири.

Також Молдова закрила свій ринок для української молочної продукції, що додало пропозицію на внутрішньому ринку, додає директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. При цьому в українському роздробі зниження цін на сир так і не спостерігалося.

Виробники зараз переживають важкі часи падіння цін, говорить Дорошенко. За його словами, з середини квітня ціна на молоко знизилася на 15%, при цьому українські сири і сметана впали лише на 1-2%. Таким чином, переробники зараз компенсують збитки минулих періодів, збільшуючи маржу.

"Таким чином підстави для зниження цін є, а ось дій немає", – сказав Дорошенко.

Втім, виробники сирів стверджують, що надвиробництва чекати не варто. Так, за словами співвласника компанії Мілкіленд-Україна Анатолія Юркевича, влітку складські запаси завжди зростають, після чого у червні-липні падає реалізація і ціна на продукцію,а восени розпродаються залишки. Він також говорить, що при великій кількості сировини виникають проблеми з продажем продукції з незбираного молока та сиру, а виробництво сухого молока і вершкового масла збільшується.

"Тому надвиробництва сиру поки не буде", – сказав Юркевич.

З цією думкою погоджується і голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський. Він пояснює, що компанії випускають продукцію під потреби ринку і у них зараз стабільне виробництво, згідно з планами продажів. Тому зниження цін на сир поки не варто очікувати.

У той же час, при падінні внутрішнього попиту, а також через обмежений експорт невеликий надлишок можливий, говорить аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька. При цьому виробникам все ж вигідніше виробляти сухе молоко і масло, ніж сир, а потім демпінгувати.

Юркевич поки не бачить підстав для зниження ціни на сир. Він говорить, що його компанія орієнтується на європейський ринок, на якому зараз стабілізувалася ціна на сухе молоко і масло. Українські сири можуть втратити у ціні лише у разі зниження цін в Європі.


У 2015 році було вироблено 123 тис. т сирів, що на 5% менше, ніж роком раніше. При цьому виробництво плавленого сиру зросло на 7% – до 26 тис. т. Також у минулому році було падіння виробництва сухого молока до 60 тис. т та масла до 101 тис. т – на 9% і 11% відповідно. У I кварталі поточного року виробництво сиру скоротилася на 3%, сиру плавленого – на 5%, а також вершкового масла – на 8%, порівняно з аналогічним періодом 2015 року. При цьому сухого молока виробили більше на 6%.

Основними виробниками сирів в Україні є Молочний Альянс, Альміра, Мілкіленд, Терра Фуд, Комо, Клуб Сиру.

Україна 2020. Економіка

Не пропустіть! Вже завтра, 18 жовтня, відбудеться лекція НВ «Економіка 2020». Новий курс чи старі реформи? Приватизація чи відкати? Долар по 8 чи 50? Зростання чи дефолт? Спікери: Андрій Коболєв, Віктор Пинзеник, Оксана Маркарова, Ольга Гуцал.

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: