Сірий імпорт. Як дешеві автівки з Європи змінили автомобільний ринок – Перша Шпальта

13 грудня 2017, 22:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
2017 рік завершується, і вже зараз можна говорити, що він був позитивним для автомобільного ринку України

За даними асоціації Укравтопром, продажі нових автомобілів за 11 місяців цього року зросли на 26%. Це ще не доходить до рівня рекордів десятирічної давності, коли реалізували близько 700 тис. автомобілів. Але продавці все одно сповнені оптимізму.

Відео дня

Тенденції на сьогодні стабільні. Вони беруть початок з 2014 року, коли відбулося значне падіння, скажімо так, дно авторинку. Було продано всього 46 тис. автомобілів. Після цього ринок почав свій розвиток і підйом. Минулого року вже було продано 65 тис. автомобілів, цього року планується, за прогнозами фахівців, не менше 85-90 тис. автомобілів.

Ця ситуація вже дозволяє людям відчувати себе стабільніше і прогнозувати свої витрати, будувати плани. Це те, про що і мріяли автодилери. На думку Тетяни Рябоконь, гендиректора дилерського центру Арма Моторс, ця стабільність дає привід сподіватися на більш швидке зростання ринку наступного року.

Втім, не все на автомобільному ринку так добре, як може здатися на перший погляд. Наприклад, автодилери почали стикатися з проблемами, пов'язаними із сірим імпортом автомобілів на європейських номерах.

Ще рік тому, коли тільки з'являлися перші автомобілі, то більшість автомобільних імпортерів, дилерів, вважали це не своїм питанням, не своєю проблемою. Тому що сегмент цих автомобілів, який придбає собі людина, починався з машин вартістю приблизно 2-2,5 тис. євро. "Сьогодні ми спостерігаємо збільшення і переміщення сегменту в бік дорожчих автомобілів", - скаржиться Олексій Каплатий, заступник директора з продажу Віннер Автомотів.

Недосконалість законодавства б'є не тільки по бюджету країни, але й по офіційних продавцях автомобілів. "Ми над цим працюємо, змінюємо це протягом останніх років. Занадто велике поки що оподаткування імпорту автомобілів", - говорить Олег Назаренко, гендиректор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів.

Наступного року продавці автомобілів прогнозують подальше зростання продажів. Для цього є кілька причин, зокрема зростання економіки і заробітних плат. І багато в чому рівень зростання буде залежати від того, в якому законодавчому полі будуть працювати продавці автомобілів.

Яким буде це законодавче поле і що буде з автомобілями на єврономерах, дивіться в інтерв'ю на Перша Шпальта з Ніною Южаніною, головою парламентського комітету з питань податкової та митної політики.

Також дивіться спеціальний репортаж про те, в яких сегментах продажі автомобілів ростуть найшвидше і яким моделям віддають найбільшу перевагу українці.

Крім того, провідні фахівці дискутують про те, як скасування ПДВ на ввезення електрокарів до країни позначиться на цьому ринку.

Завершує випуск блогер і діловий журналіст Денис Безлюдько, який з'ясовує, наскільки складно в Україні купити, застрахувати і користуватися автомобілем з єврономерами.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X