Швидкий зліт. Пасажиропотік Харківського аеропорту виріс в 1,5 рази

8 червня 2016, 17:41
У травні 2016 року пасажиропотік міжнародного аеропорту Харків збільшився більш, ніж у півтора рази на 53,4 тис. осіб. Про це повідомляє прес-служба аеропорту

У повідомленні відзначають, що зростання пасажиропотоку не пов'язаний з сезонністю. Основну причину зростання пов'язують із збільшенням напрямів по міжнародних рейсів з Харкова. Високим попитом користуються прямі рейси в Білорусь (Мінськ), Грузії (Кутаїсі), Польщу (Варшава). Крім цього, позитивно на результатах пасажиропотоку позначилося збільшення частоти польотів на популярних маршрутах (внутрішніх і міжнародних).

Відео дня

Комерційний директор з авіаційної діяльності Міжнародного аеропорту Харків Владислав Ільїн розповів Бізнес НВ, що зростання пасажиропотоку пов'язаний з тим, що тільки до кінця травня 2015 року відкрилися нові рейси в Тель-Авів, Мінськ, ще один щоденний рейс до Стамбула. За його словами, з'явився ще рейс до Варшави – 5 разів на тиждень. "Також МАУ збільшили частоту рейсів до Києва з 10 до 14 разів на тиждень", - пояснює Ільїн.

За словами, прес-секретар компанії МАУ Євгенії Сацької в цьому році нових рейсів компанія з Харкова не виконувала. "Але зросла частотність на тих напрямках, які були раніше", - пояснює вона.

Експерт з питань транспорту некомерційної організації Better Regulation Office Delivery Сергій Хижняк пояснює зростання пасажиропотоку тим, що повітряний простір аеропорту Харків у минулому році було закрито за проведення АТО. У цьому році його знову відкрили.

Партнер юридичної фірми Анте Андрій Гук додає, до Харкова тепер прилітають ті, хто раніше літав через Донецьк. Крім того, аеропорт активно надає вигідні умови при укладанні договорів і низькі збори для авіакомпаній, зазначає Гук.

Ринок авіаперевезень не просто стабілізується, а починає рости, зазначає Хижняк. "Оскільки порівняльна база минулого року низька, то можна очікувати приросту річного пасажиропотоку на рівні 30%", - говорить Гук. Ільїн прогнозує зростання до кінця року на рівні 5О-60%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X