Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Що врятувало український експорт - Перша Шпальта

11 липня 2017, 20:12
2019
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Європа надала вільне переміщення українським товарам

Фото: www.euukrainecoop.net

За даними Міністерства економіки, в 2016 році український експорт до Євросоюзу виріс на 3,7%. У цьому році зростання ще вище - 24%

У грошовому вираженні загальний обсяг експорту в ЄС у першому кварталі цього року досяг позначки в $4,5 млрд. Це майже на $400 млн більше, ніж Україна експортувала в ЄС у першому кварталі довоєнного 2013 року, з яким зараз часто порівнюють економіку України.

Фактично можна констатувати, що наша країна виграла від підписання угоди про асоціацію з ЄС. Вероніка Мовчан, директор Центру економічних досліджень, вважає, що стрімке зростання експорту в ЄС не випадкове: "Ми бачимо, що за рахунок того, що Україна впроваджує європейські стандарти в сфері безпеки продуктів як харчових, так і промислових, ми можемо заходити не тільки на ринок ЄС, а й на ринки інших країн".

Як тільки європейці дали нам автономні преференції, ми почали торгувати товарами, якими раніше не торгували. "Ми почали в Європу завозити мед, молочні продукти, томатну пасту, яблучний сік. Тобто ми побачили позитивну динаміку за цими товарними групами", - констатує Любов Акуленко, виконавчий директор Українського центру європейської політики.

Україна і український бізнес отримав в особі ЄС і в особі європейського бізнесу надійних торгових партнерів.

Якщо український бізнес входить в ЄС і вкладає кошти в маркетинг, у просування, в те, щоб завойовувати цей ринок, він грає в довгу гру. Заступник міністра економіки Наталія Микольська впевнена - ця гра є досить передбачуваною, на противагу тому, що у нас було на ринку Російської Федерації.

Також у програмі дивіться спеціальний репортаж про те, як країні побудувати енергоефективну економіку. Крім того, Перша Шпальта дискутує про те, яка стратегія розвитку транспортної галузі потрібна нашій країні.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.