Що стоїть за звільненням голови Укрзалізниці

31 березня 2016, 07:45
30 березня Кабінет міністрів України зняв з посади виконуючого обов'язки голови правління ПАТ Укрзалізниця Олександра Завгороднього, а також припинив його повноваження як члена правління

Це випливає з розпорядження № 229.

У міністерстві заявили, що метою кадрових змін було прискорення процесу реформування УЗ. "Останніми місяцями відчутна потреба посилити сферу операційного управління компанією", - пояснив заступник міністра інфраструктури України Володимир Омелян.

Відео дня

8 липня 2015 року Олександра Завгороднього було призначено в. о. голови Укрзалізниці. Основним завданням Завгороднього на чолі компанії була стабілізація технічного стану підприємства та посилення технічної сторони управління. Ці завдання були виконані, стверджують в УЗ. У компанії підкреслюють, що у другій половині 2015 року почалося оновлення рухомого складу та інфраструктури УЗ.

Експерти вважають звільнення Завгороднього логічним. Екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава пов'язує перестановку з тим, що міністр дистанціювався останнім часом від управлінських процесів. “Завгороднього приводив саме Андрій Пивоварський. Зараз Пивоварський дистанціювався від управління. Цим і скористався Кабмін та змінив керівництво", - пояснює Кава. "У зв'язку з можливою зміною уряду ця перестановка цілком логічна", - додає керівник аналітичного відділу Eavex Capital Дмитро Чурін.

На думку керуючого директора ІК Dragon Capital Андрія Беспятова, зміна керівництва компанії пояснюється необхідністю посилити роботу з власниками євробондів. «На останній конференції з бондів були присутні Євген Кравцов і Штефан Хофсаес, які входять до складу правління. Під час заходу інвестори побачили, що компанія знає, як презентувати бонди, як відповідати на питання і у них є розуміння стратегії розвитку, незважаючи на труднощі, - каже Беспятов. – Інвестори позитивно це оцінили».

Виконуючим обов'язки голови компанії призначено Євгена Кравцова. Він повинен забезпечити рівні умови для учасників на заміщення посади голови правління компанії. Сам Кравцов не бере участі в конкурсі, відзначають в міністерстві.

"Якщо ми побачимо оновлення рухомого складу, якщо відбудеться розумна оптимізація робочого персоналу, а також буде проведено реструктуризацію боргу, це буде означати, що заявлена стратегія компанії виконується", - пояснює Беспятов.

Але, в цілому змінювати керівництво УЗ буде доцільно тоді, коли буде сформовано новий уряд, каже Чурін. За його словами, зараз ситуація в УЗ перебуває в підвішеному стані, оскільки до цього часу не ясно, хто очолить інфраструктурний блок уряду.

Показати ще новини
Радіо NV
X