Що отримали українці завдяки асоціації з ЄС, – Перша Шпальта

25 вересня 2017, 20:20
2615
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Pixabay

ЗСТ з ЄС підтягнула українські стандарти якості до европейських

Шлях України до Європи нагадує інсталяцію художника Джея Хілла у вигляді американських гірок

Спочатку українці відстояли свій вибір на Євромайдані та домоглись підписання угоди про асоціацію з ЄС. Це шлях вгору.

А потім Україна зіткнулась із різким падінням та знову зростанням експорту до Європи, який тільки зараз зріс до рівня 2013 року. Все більше підприємств освоюють нові ринки та переходять на європейські стандарти. Це, знову ж, таки шлях вгору.

Україні дуже важливо мати доступ до ринків. А європейський ринок – це найбільший ринок. "Європейський ринок у 15 разів більше, ніж російський ринок. Це головне для добробуту України. Цей ринок досить розвинений, що теж певний бонус для України, адже нормальна конкуренція дасть змогу покращити якість українських продуктів", – вважає Андерс Аслунд, старший співробітник центру Atlantic Council.

Головна перевага, яку отримала Україна від зони вільної торгівлі – це можливості. Так, це був болючий процес, але Україна проводить модернізацію своєї економіки, переходить на стандарти ЄС, визнані у всьому світі якісними. "Завдяки цьому ми не лише можемо постачати в Європейський Союз, а можемо постачати на треті ринки: Китай, Індія і так далі. Тому що тепер наші стандарти є європейськими", – підкреслює Юрій Панченко, економічний редактор Європейської правди.

Ігор Мітюков, голова представництва Morgan Stanley в Україні, переконаний, що якщо Україна піде шляхом чіткої імплементації угоди про асоціацію, тоді будь-який інвестор, і український, і європейський, буде відчувати себе набагато комфортніше і більш захищено, працюючи на українській землі: "А це головне. Без мільярдних інвестицій нам буде важко виконати ті обіцянки, які ми чуємо кожного разу від одного або іншого уряду".

Які додаткові торгові преференції отримає Україна згідно ЗСТ з ЄС розказує в програмі віце-прем'єр-міністр з європейської інтеграції Івана Климпуш-Цинцадзе.

Також у програмі Перша Шпальта дивіться інтерв'ю з Наталкою Яресько, колишнім міністром фінансів України, а нині міністром фінансів Пуерто-Рико, яка пояснює, як Україні вирішити проблему зовнішньої заборгованості.

Крім того, партнер компанії Василь Кісіль і партнери Олег Макаров і управляючий партнер Baker Tilly Ukraine Олександр Почкун розкажуть, як створити в Україні нові робочі місця.

Завершується випуск підсумками конференції Yalta European Strategy від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві із журналом Новое Время.

Вибір редакції

Події

Вчора, 11:09

article_img
Вакарчук розповів, за якого кандидата голосуватиме на виборах
Політика

Вчора, 19:08

article_img
Політтехнолог Порошенка Олег Медведєв в інтерв'ю Радіо НВ - відео
Travel

Вчора, 21:45

article_img
Символізм невірності. Яка легенда оточує унікальний замок Шенборнів на Закарпатті

Головне

Бокс

Вчора, 18:08

article_img
Ломаченко назвав найбільш імовірного суперника 12 квітня
Політика

Вчора, 11:54

article_img
Незаконне збагачення. ГПУ направила до САП подання на Тимошенко
Країни

Сьогодні, 05:27

article_img
Конгрес США ініціював розслідування законності введення Трампом надзвичайного стану заради "мексиканської стіни"