Що чекає Україну в 2017 році – п'ять економічних прогнозів

1 січня 2017, 13:54
Рівень розвитку держави буде залежати від швидкості виконання домашнього завдання, тобто перебудови економіки

У цьому році економіка України досягла дна і навіть почала трохи зростати. Ситуація була б куди кращою, якби не зростаючий корпоративний тиск на бізнес і відсутність реальних реформ, необхідних для залучення іноземного капіталу.

Відео дня

Від поліпшення умов для роботи бізнесу буде залежати те, до чого ми прийдемо. Поки що прогнози не втішні. Але не все так безнадійно.

НВ Бізнес подає прогнози експертів про те, що відбудетиметься в наступному році.

Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера

У наступному році Україна, швидше за все, отримає обсяги інвестицій близько $2-3 млрд. Вкрай незначна сума, яка є похідною від неякісного інвестиційного клімату. Україна точно не та країна, яка може запропонувати найбільш оптимальні умови бізнес-клімату. Відповідно, притоки будуть незначними. Але навіть ці незначні притоки, які зайдуть у 2017 році, будуть розподілені, насамперед, між двома основними секторами: сільське господарство й енергетика. Усі інші отримають вкрай незначні суми.

Прогноз невтішний. У наступному році конкуренція за міжнародний інвестиційний ресурс в рази збільшиться. Виграє конкурентну боротьбу той, хто зможе запропонувати більш якісні умови для інвестування. Тому стратегічне завдання – це проведення структурних реформ, поліпшення бізнес-клімату і зміна моделі зростання від експортно-орієнтованої старої моделі на нову інноваційну інвестиційну модель зростання.

Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії

Українська економіка в наступному році зросте не більш ніж на 3%. Це дуже мало в порівнянні з 17%, на які українська економіка скоротилася за 2014-2015 роки. Головне – це забезпечити в наступному році прискорення інвестицій.

Бо без інвестицій, передусім іноземних, очікувати таку швидкість економічного зростання, яке було в тому ж 2013-му, неможливо.

В'ячеслав Садовничий, головний редактор порталу Фінансовий клуб

Націоналізація ПриватБанку погіршила валютні очікування населення та бізнесу. Тому курсовий коридор 26-30 грн за долар є вірогідним у 2017 році.

Але у випадку погіршення зовнішнього торговельного сальдо та зриву співпраці з МВФ, ми побачимо більш ніж 10% девальвацію та курсові позначки вище 30 грн за долар.


Віталій Кордиш, аграрний експерт ринків Українського клубу аграрного бізнесу

Наступного року цінові очікування на ринку зернових будуть більш позитивними, що обумовлено посиленням котирувань на нафту, яка має безпосередній вплив на інші сировинні товари, у тому числі і на зерно.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Якщо говорити про український ринок, то зараз спостерігається досить позитивна цінова динаміка до збільшення на такі культури, як пшениця і кукурудза, оскільки на ці культури є сильний попит на зовнішніх ринках.

Денис Саква, старший аналітик інвесткомпанії Dragon Capital

Динаміка цін на залізорудну сировину в наступному році буде дуже залежати від того, що відбуватиметься у Китаї. Наразі політика Китаю підтримує ціни на руду, на пелети.

Що буде в наступному році? За нашими очікуваннями, ціна на руду буде знаходитися в діапазоні від $50 до $60. Премія до пелети – десь у районі $30-35. Тобто середній рівень буде вищим, ніж у 2016 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X