Середня вартість імпортованого автомобіля в цьому році зросла на третину

23 грудня 2016, 15:35
За 10 місяців поточного року середня вартість нової іномарки виросла з $13 тис. до $17 тис.

Про це повідомляє галузева асоціація Укравтопром.

Найбільше в країну завозиться легкових автомобілів – 66,6 тис. од. (на $1,14 млрд). Цей показник зріс на третину відносно минулого року, а його митна вартість збільшилася на 73%.

Відео дня

Левова частка легкових автомобілів (55%) прибула в країну з Євросоюзу. А середня вартість машини з Європи склала $16 тис.

Зростання імпорту автомобілів безпосередньо пов'язане зі зростанням всього автомобільного ринку. В Україні крім автомобілів ЗАЗ і Skoda ніякі марки не виробляються, тому більшість імпортують, зазначає PR-менеджер компанії "Ніссан Мотор Україна" Володимир Іванов. З ним погоджується директор з маркетингу Рено Україна Оксана Борейко і додає, що ніхто з імпортерів не завозить собі і не ставить склади по тисячі машин. "Вони лише можуть у 1,5-2 рази перевищити закупівлю щодо продажів", - пояснює вона.

Якщо ж хтось завіз машин більше необхідної кількості, то це відразу помітно. Оскільки з'являються божевільні знижки і розпродажі. Тому що потрібно повернути гроші в обіг, навіть зі збитками, зазначає Борейко.

В цьому році середня вартість імпортованого автомобіля зростає через збільшення продажів преміального сегмента в два рази. За словами Іванова, в цьому році хорошим попитом серед українців користуються автомобілі європейських і японських преміальних брендів, що й знайшло відображення у статистиці. В топ-15 автопродажів входять такі бренди, як BMW, Mercedes-Benz і AUDI. "Преміум сегменти зараз займають 3-ю, 4-у позицію на ринку", - підтверджує Борейко.

Low-coast сегмент продається дуже погано. Якщо подивитися на топ-10 найбільш продаваних моделей в цьому році, то це на сьогодні KIA Sportage, Nissan Qashqai, Volkswagen Jetta і BMW X5. "І це не дешенові автомобілі", - зазначає Борейко. Так, наприклад, кросовер KIA Sportage стартує від 523,3 тис. грн, а Nissan Qashqai від 497 тис. грн.

Нагадаємо, за січень-листопад в Україні було зареєстровано майже 58 тис. нових легкових автомобілів. Цей показник виріс на 41% щодо аналогічного періоду минулого року.

В наступному році автомобільний ринок і, відповідно, імпорт автомобілів будет рости. Цьому сприятиме великий відкладений попит, що накопичився, зростання добробуту населення, а також відносна стабільність в політичному та економічному житті країни, впевнений Іванов. Що стосується вартості автомобілів, то вона безпосередньо залежить від курсу валют. "Відповідно, якщо курс буде зростати, то й вартість автомобілів буде збільшуватися", - говорить PR-менеджер компанії " Ніссан Мотор Україна.

Прогнозувати, який сегмент буде добре продаватися в наступному році Борейко не наважується. Але зазначає, що картина сильно не зміниться порівняно з поточним роком і буде на рівні $17-18 тис. за імпортований автомобіль.

Втім, середня вартість імпортованих нових автомобілів може зрости, але не на 30%, а в межах 10%, прогнозує директор НІКО Авто Холдинг Ярослав Вовк. За його словами, якщо ж говорити про ввезення взагалі, то середня вартість може і впасти за рахунок збільшення частки ввезених автомобілів з пробігом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X