Середній клас поповнює армію українських бідняків – Перша шпальта

17 жовтня 2016, 17:37
За останній рік число українців, які, згідно зі стандартами ООН, живуть за межею бідності, зросла з 28% до 58%, йдеться в новому випуску програми Перша шпальта

Така невтішна статистика б'є по роздрібним торговцям і грає на руку приватним підприємцям, а також продавцям секонд-хенду. «Я недавно заходив гіпермаркет Ашан, а потім в секонд-хенд. Так от у магазині секонд-хенду покупців більше», – зазначає голова наглядової ради компанії "Фуршет" Ігор Баленко.

Відео дня

За словами Баленко, зростання обороту супермаркетів за останній рік склав не більше 7-12%, тобто набагато менше інфляції. «Зарплати в державному секторі не виросли, і оборот збільшується хіба що за рахунок невеликого приросту в приватному секторі», – каже Баленко.

За словами начальника аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександра Паращія, реальні доходи населення порівняно з 2013 роком знизилися на 18%, а реальні зарплати на 11%.

Баленко вважає, що змінити ситуацію в кращу сторону можна, якщо знизити податки для роздрібних мереж до рівня приватних підприємців. А також за рахунок впровадження різних механізмів підтримки підприємців.

У той же час, експерти вважають, що зростання добробуту і збільшення кількості людей середнього класу вимагає підходів, які б грали на руку не окремим гравцям а підприємцям в цілому.

За словами Паращія, для цього необхідні зовнішні інвестиції, а для цього потрібно поліпшити інвестклімат. І в першу чергу вирішити питання військового протистояння на Сході України, каже Баленко.

Президент Київської школи економіки, професор Пітсбургського університету Тимофій Милованов додає, що необхідно цілеспрямовано створювати середній клас. А для цього необхідні рольові моделі. «Потрібно показувати наших героїв-підприємців – людей, які з нуля побудували великий або невеликий бізнес, – каже він. – А також вчити людей підприємництва: створювати бізнес-інкубатори, надавати їм підтримку».

«Середній клас – це люди, які не бояться робити нове в своєму бізнесі», – говорить Милованов.

Також у програмі дивіться інтерв'ю Юрія Косюка, голови правління найбільшого в Україні виробника м'яса курки-компанії Миронівський хлібопродукт.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время

Показати ще новини
Радіо NV
X