СБУ виловлюють карбувальників Bitcoin-валюти. Чи справді майнери поза законом

10 серпня 2017, 19:00
Правоохоронці розпочали облаву на грошові сурогати та на майнерів криптовалют в Україні

03 серпня 2017 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва задовільнив клопотання слідчих на обшук майна осіб, які підозрюються у виготовленні та емісії грошових сурогатів криптовалюти "біткоїн".

Відео дня

Слідчі виявили на території лікувально-оздоровчого центру 200 одиниць комп'ютерного обладнання для генерації Bitcoin.

Згідно позиції суду, особи, які на території інституту електрозварювання ім. Патона заснували Bitcoin-ферму, порушили закон України про НБУ. Зокрема статтю , у якій йдеться, що "випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняються".

НВ Бізнес звернувся за роз'ясненнями до юриста щодо того, чи справді в Україні можна поплатитися свободою за виготовлення альтернативних грошей, які на території країни навіть не перебувають в обігу.

Ростислав Кравець, старший партнер адвокатської компанії Кравець та партнери.

Діючим законодавством дійсно заборонено випуск та обіг інших платіжних засобів та грошових одиниць, і використання грошових сурогатів, як засобу платежу.

У даному випадку, ці так звані майнери не використовують ці грошові сурогати, як засоби платежу. А, фактично, створюють цей Bitcoin. Тож правоохоронцям буде дуже важко довести, що ці грошові сурогати дійсно собою замінювали на території України національну валюту. Тож і довести провину цих осіб буде вкрай важко.

Тож правоохоронці можуть доводити лише нецільове використання басейну, чи надання в оренду приміщень басейну без відповідного договору оренди, або незаконне зайняття підприємницькою діяльністю, хоча навіть останнє важко буде у суді довести.

В цілому, на сьогоднішній день, Національний банк не готовий оцінювати криптовалюти, чи яким-небудь чином регулювати їх обіг на території України, тим більше, що де-факто, на території України вони і не ходять.

З огляду на все це, я розцінюю дії правоохоронців, з одного боку, як PR-хід, бо є згадки про працівника СБУ, до якого начебто дійшла інформація про розміщення "ферми" на території комплексу. З іншого боку, не можна виключати ситуацію, що хтось просто не домовився зі Службою безпеки.

[За інформацією джерел НВ Бізнес, СБУ вийшла на "майнерів" під час стеження за працівником прокуратури, який покривав даний бізнес. У правоохоронних органах дану інформацію не підтвердили]

Слідство за два тижні зобов'язане провести експертизи. Арешт може бути накладено на цю техніку на 14 днів, на час проведення експертизи. При цьому, заборона на використання техніки не була прийнята судом. Тому незабаром всю вилучену техніку повернуть власнику. І все, що зможуть "закинути" цим особам – це використання приміщення оздоровчого комплексу без сплати за оренду. Навіть ухилення від сплати податків довести буде важко.

У цілому, шкоду від криптовалюти можна розцінювати лише з точки зору впливу на світову економіку. Адже такі грошові одиниці в обігу де-факто нічим не підкріплені і використовують на фондовому ринку, як форму спекулятивних заробітків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X