Розумна техніка, доступність землі і новий експортний ринок – головні агроновини за тиждень

20 листопада 2016, 17:30
В Україні з'явиться сільгосптехніка з штучним інтелектом, цінник на місцеві землі переглянуть, а вітчизняна яловичина поїде до Єгипту

1 Чорнозем пройде переоцінку

Кабмін схвалив нову методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення. Документ покликаний спростити розрахунки оцінки та внесення даних до земельного кадастру, а також забезпечить коректний аудит сільськогосподарських земель. У результаті повинна знизитися вартість оренди, яку сплачують агрокомпанії власникам земельних паїв.

Відео дня

Досі в середньому по країні один гектар сільгоспземлі оцінювався в 30,9 тис. грн. З застосуванням згаданої методики ця цифра знизиться на 11%. Втім, є ряд регіонів, серед яких Одеська область, де цінник був занижений. Відповідно там варто очікувати зростання цін.


2 Земельні відносини переводять в онлайн

В Україні запустили електронний сервіс оформлення проектів землеустрою – e.land.gov.ua.
Таким чином нівелюється людський чинник у питанні погодження землевпорядної документації. Це спростить і допоможе зробити більш доступнини адміністративні послуги в цій сфері.

Своєрідна дерегуляція завжди позитивно впливає на ту чи іншу сфери діяльності. Якщо це дійсно запрацює в повну силу, і всі проекти землеустрою будуть оформлятися "в білу", то це допоможе гармонізувати відносини власників земельних паїв і бізнесу.

3 Єгипет відкриває ринок для української яловичини

Єгипетська сторона підписала ветеринарний сертифікат, який дає змогу Україні експортувати в цю країну охолоджену i заморожену безкiсткову яловичину. Після закриття російського ринку, великі надії були подкладенi на угоду України та ЄС про ЗВТ. Але поки що це не принесло українській стороні очікуваних результатів і вітчизняні тваринники не можуть пробитися на європейські ринки, оскільки не закрили всі питання і вимоги виставлені ЄС для отримання доступу на ринок.

На цьому тлі відкриття ринку Єгипту дає можливість українським тваринникам з оптимізмом дивитися у майбутнє. У цьому році Україна вже отримала зелене світло на експорт замороженої яловичини в Йорданію, В'єтнам та Ірак. Ведуться переговори про постачання української яловичини в Ізраїль, Китай, ОАЕ та інші країни Африки.

4 Група УПЕК запустила проект по створенню агротехніки для точного землеробства

За задумом інженерів компанії, новий продукт повинен допомогти підвищити врожайність, зменшити енерговитрати трактора та витрати палива, а також виключити негативний вплив трактора на грунт.

Цікаво подивитися, що в підсумку вийде на виході і чи буде затребуваний такий продукт. Український АПК потребує не лише ефективності використання енерговитрат і добрив, але й ефективного використання людських ресурсів.

Показати ще новини
Радіо NV
X