Російські банкіри вкрали $10 млрд

24 квітня 2017, 17:02
В РФ підрахували збитки від кримінальних дій у банківській сфері

Агентство зі страхування вкладів (РФ) підрахувало, що збиток від кримінальних дій керівників і власників банків перевищив 550 млрд руб. (майже 262 млрд грн, або $10 млрд).

Йдеться про ті фінустанови, які російський центральний банк вивів з ринку упродовж 2013-2017 років, пише російське видання Ведомости. Починаючи з 2013-го у Росії позбавили ліцензій 324 кредитні організації, 20 з яких – у 2017 році. Практично всі банкрутства банків, за даними співробітників ЦБ РФ, є кримінальними.

Відео дня

Проблеми російської банківської системи, як і української, переважно пов’язані з погіршенням ситуації з платоспроможністю, а також із участю банків у схемному кредитуванні, відмиванні коштів та виведенням їх за кордон.

При цьому, як зазначає видання, російські банкіри, намагаючись уникнути кримінальної відповідальності, різноманітними способами знищують докази своїх протиправних дій. «Вони заздалегідь готуються до відкликання ліцензії та замітають сліди, знищуючи документи і бази даних», – пишуть Ведомости.

Так, за інформацією російського Агентства зі страхування вкладів, у 80% випадків інформація, пов’язана з кредитними справами, втрачається, а самі кредитні досьє знищуються. Нерідко, незадовго до відкликання ліцензій, банки позбуваються частини електронних даних у результаті збігу дивних обставин і нещасних випадків. Були випадки згорання серверів.

Також співробітники ЦБ РФ кажуть про часті випадки подвійної бухгалтерії у банках. Так, у 2016 році за допомогою подвійної бухгалтерії банкіри викрали 57,3 млрд руб. (27,1 млрд грн, або $1,2 млрд) у 69 тис. російських вкладників.

Показати ще новини
Радіо НВ
X