Робокоп вийде на вулиці Дубаю, Google відшукає правду в новинах – новини IT у світі

22 жовтня 2016, 12:06
Поліцейські в ОАЕ охоронятимуть порядок за допомогою штучного інтелекту, а щоб убезпечити власне онлайн-спілкування, потрібне ретельно вибирати месенджер

1Робот-поліцейський боротиметься з правопорушниками в Дубаю

Наступного року патрулювати найбільше місто Об’єднаних Арабських Еміратів буде робот. Про це заявила місцева преса.

Відео дня

Упродовж наступних чотирьох років поліція Дубаю має намір широко використовувати у своїй роботі штучний інтелект і роботів. Минулого року співробітники патрульно-постової служби видали 60 штрафів, використавши Google Glass. За допомогою цих пристроїв поліція визначала автомобільні номери, власники яких мали прострочені водійські права.

2Google почала позначати перевірені новини

У своїй пошуковій видачі інтернет-гігант маркуватиме особливим символом Fact Check новини, які пройшли перевірку журналістів. Про це Google повідомила в своєму офіційному блозі .

Раніше компанія ввела позначку для статей, які оприлюднили місцеві джерела (Local Source). Нова функція Fact Check поки що працюватиме у США та Великобританії, але згодом пошириться і на інші країни.

Якщо якийсь засіб масової інформації (ЗМІ) сам спробує вказати свою новину як перевірену, а вона не буде відповідати критеріям , то компанія може виключити це ЗМІ з news.google.com.

3Наскільки захищений ваш інтернет-чат?

Правозахисна організація Amnesty International оприлюднила власний рейтинг найбезпечніших додатків для миттєвого обміну повідомленнями (Instant Messengers). Найголовнішим критерієм була функція шифрування, присутня у програмах за замовчуванням.

Дослідники відзначили WhatsApp (73 бали зі 100), який чесно попереджає своїх користувачів, що у деяких чатах відсутнє end-to-end шифрування. Подібний ступінь захищеності ще є в iMessage, FaceTime, Duo, Line та Viber.

4Alibaba кинула виклик західним ІТ-грандам

Китайський гігант інтернет-торгівлі представив власний ноутбук. Як повідомило агентство Xinhua , партнерами Alibaba виступили Hewlett Packard і Intel.

Новий пристрій працює під управлінням операційної системи YunOS, яку розробники Alibaba створили на основі Linux. Згідно планів китайського уряду, ці ноутбуки будуть використовуватися в державних офісах і системі освіти. Alibaba вже оголосила про підписання відповідних угод із кількома провінціями.

5Facebook, Microsoft, Google і Amazon прокладуть свої підводні мережі

Все більше відомих високотехнологічних компаній вважають за потрібне володіти власними міжконтинентальними оптоволоконними кабелями. Facebook і Microsoft домовилися з іспанським телеком-оператором Telefonica про прокладку лінії між Вірджінія-Біч (США) та Більбао (Іспанія). Завершення проекту під назвою Marea заплановане на наступний рік.

У червні Google заявила, що з’єднала штат Орегон (захід США) із Тайванем. У планах інтернет-гіганта прокласти кабель, який сполучить США та Бразилію. У спілці з Facebook Google має намір запустити ще одну лінію зв’язку між Лос-Анджелесом і Гонконгом.

Amazon оголосив про інвестиції у власну оптоволоконну інфраструктуру в травні цього року, повідомив Bloomberg . Він має сполучити Австралію та Нову Зеландію з усією територією США – загалом це 33 проекти вартістю $8,1 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X