Реанімація позик: що відбувається з ринком кредитування, - Перша Шпальта

26 вересня 2017, 15:45
Жоден банк не зможе існувати, якщо не видаватиме кредитів і позик. Вся суть банківської справи полягає в тому, щоб залучати гроші через депозити й інші інструменти і видавати їх у вигляді кредитів

З початку року в Україні поступово оживає споживче кредитування. І у банківських відділень все більше роботи. Так обсяг виданих за 8 місяців споживчих гривневих кредитів виріс в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 17%.

Відео дня

Але, в одному із сегментів, а саме кредитування бізнесу і виробничих підприємств все ще спостерігається повний штиль. І це незважаючи на те, що ставки по кредитуванню сьогодні одні з найнижчих за всю історію України.

Дійсно, процентні ставки починаючи з минулого року йшли донизу. "Насамперед це залежить від облікової ставки Нацбанку. Якщо ми подивимося на початок минулого року, то облікова ставка була на рівні 22%. І до кінця 2016-го знизилася до 14%. В цьому році ставка НБУ знизилася з 14% до 12,5%. Тобто йде динаміка зниження. І на фоні цього ставки банків теж зменшуються", - пояснює Наталія Гуріна, заступник голови правління Райффайзен Банку Аваль.

Найбільш популярними cьогодні є короткострокові кредити. Тобто банки не вкладаються в довгострокові програми з різних причин. Одна з цих причин – це вартість грошей. "Тому середній термін обертання кредитного портфелю, наприклад, у нас – це 11-12 місяців", - каже Андрій Стецевич, заступник голови правління Ощадбанку.

Зараз, за його словами, банки зіштовхуються з двома проблемами. Перша – куди вкласти гроші. І друга – де знайти хорошого позичальника. На жаль, у нас не змінилося законодавче поле. Найважливіше – це те, що вже три рази подавався законопроект про захист прав інвесторів, захист прав кредиторів. І кожен раз йому то 10, то 15 голосів не вистачало. "Не секрет, що в нашій країні набагато вигідніше взяти кредит і потім не розраховуватися за своїми зобов'язаннями, що багато підприємств практикують. Потім піти в банкрутство, санацію і просто не платити", - жаліється Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України.

Як запустити маховик перетворень і відновити кредитування, розказує в програмі голова комітету Верховної ради з питань фінансів і банківської діяльності Сергій Рибалка.

Також у спеціальному випуску Перша Шпальта банки дивіться репортаж про те, як отримати кредит на вигідних умовах. А Катерина Рожкова, заступник голови Національного банку України, та Роман Шпек, голова ради Незалежної асоціації банків України дискутують про те, що треба зробити для зростання кредитування.

А на завершення блогер Денис Безлюдько спробував отримати кредит в українських банках. Результати просто вражаючі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X