Рада дозволила телеком-операторам прокладати мережі по електроопорах і у під’їздах

7 лютого 2017, 20:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Парламент дав ринку зв’язку чіткі правила для розвитку, а на власників інфраструктурних об’єктів поклав зобов’язання сприяти колегам із суміжної галузі

Верховна Рада (ВР) прийняла в другому читання та в цілому законопроект №4159 Про доступ до інфраструктури об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж. Сьогодні 246 народних обранців проголосували "за" цей документ.

Відео дня

В разі його підписання президентом телеком-ринок нарешті отримає єдині чіткі правила для розвитку всієї галузі. З початку незалежності операторам доводилося окремо домовлятися з власниками різноманітної інфраструктури про доступ до їхніх об’єктів (ліній електропередач, підземних каналізацій, під’їздів багатоквартирних будинків).

Колектив авторів на чолі з головою Комітету ВР з питань інформатизації та зв’язку Олександром Данченком зареєстрував законопроект №4159 наприкінці лютого 2016 року. Його необхідність вони пояснили неврегульованістю відносин між телеком-компаніями та інфраструктурниками. Зокрема, останні висувають зв’язківцям необґрунтовано високу платню за доступ до об’єктів. Або ж обтяжують операторів додатковими зобов’язаннями, наприклад, вимагають відремонтувати під’їзди чи дахи. Власники інфраструктури іноді використовують різні підходи до визначення платні – одним встановлюють одноразову, іншим – щомісячну, а ще комусь – і одноразову, і щомісячну.

Представники професійної спільноти схвально сприйняли рішення депутатів, але з деякими зауваженнями. "Це ще не перемога, але вже успіх", - заявив НВ Бізнес голова правління Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко. За його словами, низка депутатів розіслали листи на голів парламентських фракцій, виступаючи проти деяких технічних питань цього законопроекту.

Для того, щоби закон набув чинності, потрібен не тільки підпис президента, а ще багато нормативних актів. "Усій галузі треба закатати рукави та розробити методики, які потім має затвердити Кабінет міністрів. Можливо, до літа цю роботу вдасться завершити", - зазначив Федієнко. Окрім цього, потрібні ще будуть правила надання послуг, за які відповідають регулятори. Це – Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації, а також Національна комісія регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

"Безумовно, це (прийняття законопроекту – НВ Бізнес) серйозний крок на шляху подальшого розвитку інтернету в Україні та подолання цифрового розриву", - підкреслила Тетяна Попова, голова ради Асоціації Телекомунікаційна палата України. Шкода, заявила вона, що депутати не проголосували за декілька важливих поправок, які стосувалися встановлення платні за доступ до інфраструктури. Зокрема, мова йде про коефіцієнт 0,015% від мінімальної заробітної платні, який мали би сплачувати оператори за одну квартиру в будинку на місяць. Тоді би щомісячна платня за 50-квартирний дім склала 24 грн. Однак у прийнятому сьогодні законопроекті вказані інші – вищі – коефіцієнти. Так, за будинок до 100 помешкань телеком-компаніям доведеться сплачувати 64 грн./міс.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X