ПриватБанк сформував ¾ збитку банківської системи у 2016 році – графіка

13 травня 2017, 14:48
Нацбанк донарахував 35,5 млрд грн збитків, які банки не врахували у своїй звітності. Дві третини з цієї суми приховав націоналізований ПриватБанк

Національний банк України на 22,2% збільшив оцінку збитків працюючих і неплатоспроможних банків за результатами 2016 року. Про це йдеться в фінансовій звітності Нацбанку.

Відео дня

Згідно з попередньою оцінкою банки показали збитки у розмірі 160,1 млрд грн. Проте після аудиту, як повідомляє на офіційному сайті НБУ, експерти з’ясували, що реальний збиток сектора на 35,5 млрд грн більший, і становить 195,7 млрд грн.

Згідно з оновленими даними, найбільші коригування фінансових показників має націоналізований у грудні минулого року ПриватБанк

Річний збиток ПриватБанку погіршився на 29,4 млрд грн (або 21,6%). Таким чином реальний фінрезультат банку склав -164,5 млрд грн, а не -135,3 млрд грн, як зазначалося у попередній оцінці.

Збиток найбільшого в країні банку, згідно з даними НБУ, викликаний суттєвою переоцінкою фінансового результату від операцій з фінансовими інструментами та операцій з іноземною валютою. Якщо раніше банк показував дохід від торговельних операцій у розмірі 941 млн грн, то за результатами переоцінки – зафіксовані збитки в розмірі 28 млрд грн.

Нагадаємо, голова НБУ Валерія Гонтарева раніше повідомила, що за результатами аудиту в націоналізованій фінустанові знайшли «діру» у розмірі 30 млрд грн, яку покриють додатковим капіталом.

У той же час, як показали оновлені дані, чистий дохід банку від основної діяльності – кредитування – також переглянутий у бік пониження. Чистий процентний дохід скорочено на 303 млн грн, а комісійний – на 44,7 млн грн.

ПриватБанк не дорезервовувався під знецінення кредитів, навпаки, витрати на ці цілі знизилися на 65 млн грн, до 144,4 млрд грн.

Регулятор переглянув фінансові показники Укрсоцбанку, якого придбав у минулому році холдинг ABH Holdings S.A., що також володіє Альфа-Банком. Річний збиток Укрсоцбанку зріс на 42,3%, до 14,7 млрд грн.

Суттєво погіршилися результати у дочірніх фінустанов російських державних банків. Так, Промінвестбанк погіршив результат на 37%, до -5,8 млрд грн, ВТБ – на 9%, до -6,9 млрд грн, а БМ банк – на 27%, до -2,2 млрд грн.

На відміну від ПриватБанку, переоцінка збитків Укрсоцбанку (на -4,4 млрд грн) та Промінвестбанку (на -1,6 млрд грн) спричинена необхідністю додатково сформувати резерви під проблемні кредити. Так, відрахування до резервів в Укрсоці склали 4,2 млрд грн, а в Промінвесті – 1,5 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X