Пристебніться, злітаємо. Авіаперевезення в цьому році зростають на третину

21 грудня 2016, 17:39
За 11 місяців поточного року 19 українських авіакомпаній перевезли близько 7,5 млн осіб

Цей показник виріс майже на 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомляє Державна авіаційна служба України.

У міжнародному сполученні було перевезено 6,85 млн пасажирів. На внутрішніх рейсах - 0,73 млн осіб.

Відео дня

Українські аеропорти також демонструють позитивну динаміку. Так, за січень-листопад 2016 року українські аеропорти обслужили близько 11,8 млн пасажирів, що майже на 20% більше, ніж роком раніше.

Левова частка пасажиропотоку дісталася аеропорту Бориспіль. Він за 11 місяців прийняв 7,92 млн осіб. На другому місці опинився аеропорт Київ (Жуляни) з пасажиропотоком 1,02 млн осіб. Від нього з мінімальним відривом відстає аеропорт Одеса, який в листопаді зміг досягти показників докризового 2013 року – прийнявши 1 млн осіб. На четвертому і п'ятому місці розташувалися аеропорти Львів і Харків, обслуживши 0,68 млн і 0,55 млн пасажирів відповідно.

Зростання пасажиропотоку – це відновлення докризових показників, які були в Україні до анексії Криму та війни на Донбасі, зазначає директор державного проектного інституту Украеропроект Кирило Новіков. "В абсолютних числах ми виходимо на показники 2013 року, але у відносних значеннях прогресуємо, адже збільшення враховує втрачені аеропорти Донецька, Сімферополя, Луганська та аеропорт Маріуполя, який не працює", – пояснює він.

На думку екс-керівника відділу авіаційного транспорту в Мінінфраструктури Андрія Ярмака, головною рушійною силою зростання пасажиропотоку в Україні виступає авіакомпанія МАУ, яка нарощує трансферний пасажиропотік через аеропорт Бориспіль, а також розширює свою маршрутну мережу з регіональних аеропортів.

Прогнозувати показники наступного року експерти не беруться. "Все буде залежати від політичного та економічного становища, рівня доходів населення, а також політики МАУ", - говорить гендиректор консалтингової компанії Friendly Avia Support Олександр Ланецький.

Ярмак додає, що зараз деякі перевізники вже заявили про подальше розширення маршрутної мережі (Wizz Air), МАУ планує збільшити свій пасажиропотік на 15%, аеропорти ведуть переговори з іншими перевізниками. "Якщо існуюча динаміка збережеться, то в 2017 році можна очікувати приросту 15-20%", – прогнозує він. Новіков погоджується з ним і додає, що важливу роль може зіграти скасування безвізового режиму. За його словами, авіакомпанії вже повинні готуватися до відкриття нових і недорогих напрямків у країни Європи, оскільки цей фактор дасть приріст пасажиропотоку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X