Правекс-Банк рахує збитки через кредити, видані за часів Черновецького

Представники Intesa Sanpaolo (зліва на право) Флавіо Джанетті, Тарас Кириченко (голова правління банка), Еціо Салваі та Роберто Верчеллі відповідають на питання НВ</s
Фото: Наталія Кравчук

Представники Intesa Sanpaolo (зліва на право) Флавіо Джанетті, Тарас Кириченко (голова правління банка), Еціо Салваі та Роберто Верчеллі відповідають на питання НВ</s

Правекс-Банк, який належить італійській банківській групі Intesa Sanpaolo, закінчив 2015 рік зі збитком близько 30 млн євро, повідомив НВ член спостережної ради банку Флавіо Джанетті

Згідно даних фінансової звітності на сайті НБУ, за результатами трьох кварталів 2015-го збиток банку становив 968,9 млн грн.

За словами Роберто Верчеллі, представника групи Intesa Sanpaolo в Правекс-Банку, основу річного від’ємного результату склали відрахування до резервів під проблемні кредити. За результатами січня-вересня 2015-го під борги позичальників банк направив 640,8 млн грн.

На сьогодні, як переконує голова спостережної ради Правекс-Банку Еціо Салваі, непрацюючі кредити покрито на 70%. Мова йде переважно про старі кредити, видані ще до того, як італійці придбали установу у колишнього мера столиці Леоніда Черновецького (до 2008 року).

За даними НВ, основу безнадійних кредитів банку становлять позики видані фізичним особам, за якими стоять великі підприємства. Тобто, де-факто, це заборгованість юросіб.

Попри невтішний фінансовий результат італійці не залишають ринок та прагнуть виконувати вимоги до капіталу. ‘‘У 2015 році акціонери збільшили капітал банку на 80 млн євро (2 млрд грн). Тобто втрати у 2015 році на 50% менші, ніж той об’єм коштів, які банк отримав від акціонера’’, - каже Салваі.

Серед усіх іноземних підрозділів групи Intesa Sanpaolo ситуація в українському Правекс-Банку чи не найгірша. Досить невдало веде бізнес також угорський підрозділ банку. За даними НВ, на докапіталізації свого представництва у Будапешті італійці у 2015 році направили у два рази більше, ніж в Україні. Та ці кошти вже підуть на розвиток бізнесу, а не покриття збитків, як у Києві.

Природно, керівництво групи очікує змін. ‘‘Ми підтримували ці 12 місяців банк, як могли, команда в Італії робить усе, що в її силах. Тепер справа за локальною командою – дати результати, показати, для чого були ці інвестиції’’, - каже Джанетті.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: