Правекс-Банк рахує збитки через кредити, видані за часів Черновецького

23 лютого 2016, 17:05
1408
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Представники Intesa Sanpaolo (зліва на право) Флавіо Джанетті, Тарас Кириченко (голова правління банка), Еціо Салваі та Роберто Верчеллі відповідають на питання НВ</s

Фото: Наталія Кравчук

Правекс-Банк, який належить італійській банківській групі Intesa Sanpaolo, закінчив 2015 рік зі збитком близько 30 млн євро, повідомив НВ член спостережної ради банку Флавіо Джанетті

Згідно даних фінансової звітності на сайті НБУ, за результатами трьох кварталів 2015-го збиток банку становив 968,9 млн грн.

За словами Роберто Верчеллі, представника групи Intesa Sanpaolo в Правекс-Банку, основу річного від’ємного результату склали відрахування до резервів під проблемні кредити. За результатами січня-вересня 2015-го під борги позичальників банк направив 640,8 млн грн.

На сьогодні, як переконує голова спостережної ради Правекс-Банку Еціо Салваі, непрацюючі кредити покрито на 70%. Мова йде переважно про старі кредити, видані ще до того, як італійці придбали установу у колишнього мера столиці Леоніда Черновецького (до 2008 року).

За даними НВ, основу безнадійних кредитів банку становлять позики видані фізичним особам, за якими стоять великі підприємства. Тобто, де-факто, це заборгованість юросіб.

Попри невтішний фінансовий результат італійці не залишають ринок та прагнуть виконувати вимоги до капіталу. ‘‘У 2015 році акціонери збільшили капітал банку на 80 млн євро (2 млрд грн). Тобто втрати у 2015 році на 50% менші, ніж той об’єм коштів, які банк отримав від акціонера’’, - каже Салваі.

Серед усіх іноземних підрозділів групи Intesa Sanpaolo ситуація в українському Правекс-Банку чи не найгірша. Досить невдало веде бізнес також угорський підрозділ банку. За даними НВ, на докапіталізації свого представництва у Будапешті італійці у 2015 році направили у два рази більше, ніж в Україні. Та ці кошти вже підуть на розвиток бізнесу, а не покриття збитків, як у Києві.

Природно, керівництво групи очікує змін. ‘‘Ми підтримували ці 12 місяців банк, як могли, команда в Італії робить усе, що в її силах. Тепер справа за локальною командою – дати результати, показати, для чого були ці інвестиції’’, - каже Джанетті.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 15:49

article_img
Дива не буде. Чи є в України майбутнє держави-експортера газу
Фінанси

Вчора, 20:18

article_img
Чорний ринок. Нацбанк оприлюднив список виявлених незаконних обмінних пунктів
Картки

Вчора, 13:12

article_img
Що таке буллінг і як з ним боротися

Головне

IT-індустрія

Вчора, 14:23

article_img
Перевірте свою. У мережі вкрали дані близько 773 млн email-адрес
Події

Вчора, 10:12

article_img
Помста за бійців ООС. Окупанти зазнали серйозних втрат під час невдалої атаки - відео
Бокс

Сьогодні, 00:07

article_img
Український боксер-чемпіон дізнався потенційних суперників