Порятунок рядового Прокопіва

19 квітня 2017, 20:00
Звільнений за підозрою в корупції з Укртрансгазу Прокопів став заступником міністра енергетики

Посаду заступника міністра енергетики та вугільної промисловості посів екс-керівник Укртрансгазу Ігор Прокопів. Про відповідне призначення Кабінету міністрів НВ Бізнес повідомило джерело, близьке до уряду.

Відео дня

Цю ж інформацію порталу РБК-Україна підтвердив міністр Міненерго Ігор Насалик. За словами анонімного джерела, кандидатуру Прокопіва запропонував особисто Насалик. Кандидатуру нового заступника Міненерго підтримали, зокрема, перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів та віце-прем'єр Володимир Кістіон. За даними джерел видання Дзеркало тижня, Прокопів куруватиме нафтогазовий комплекс, зокрема відповідатиме за відокремлення транспортування природного газу від Нафтогазу.

Прокопів з серпня 2014 обіймав посаду президента Укртрансгазу. 17 березня наглядова рада звільнила Прокопіва з держкомпанії на підставі підозри в корупційних діях, які потягнули на 1,5 млрд грн, каже джерело НВ Бізнес.

Як повідомив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна голова правління НАК Нафтогаз Україна Андрій Коболєв, правління Нафтогазу подало на відсторонення Прокопіва на підставі заяви незалежної аудиторської компанії, що керівництво Укртрансгазу не зуміло аргументувати цілий ряд закупівель. А внутрішній аудит НАК виявив, що як мінімум дві з них, мають ознаки зловживань при проведенні тендерних процедур. Матеріали по одній із тендерних закупівель були передані правоохоронним органам, які ініціювали за цим фактом кримінальне розслідування.

Як розповіло джерело НВ Бізнес у наглядовій раді Нафтогазу, у ході перевірки з'ясувалося, що Укртрансгаз уклав договір з українською компанією, яка була створена недавно і не мала ніякого досвіду з проведення робіт на трубопроводах. Український переможець, як з'ясувалося, виграв з формулюванням, що він може надати більш якісні послуги. При тому, що замовляв він їх у західного виконавця, у якого можна було замовити безпосередньо.

«Проблема Прокопіва була в тому, що коли йому про це сказали, він не спробував звільнити виконавців, принести вибачення і змінити правила проведення тендерів, а кинувся захищати угоду. В результаті західна частина наглядової ради виступила за його звільнення», – каже співрозмовник НВ Бізнес.

Цікавим збігом, пов’язаним із тендерними закупівлями Укртрансгазу, стала також спроба міністра МЕРТ Кубіва взяти під свій контроль держкомпанію у вересні 2016 року. Міністр підписав наказ про, згідно з яким, контроль над Укртрансгазом і газотранспортною системою переходить від Нафтогазу до МЕРТ саме на передодні трьох великих тендерів на реконструкцію компресорних станцій на суму 4,12 млрд грн. Єдиним виробником обладнання для повної реконструкції газових компресорних станцій в Україні є Сумське науково-виробниче об’єднання, контрольоване групою Костянтина Григоришина, повідомляє видання Наші гроші.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Звільнення Прокопіва у березні викликало вкрай негативну реакцію Кабміну. Особливо віце-прем'єр-міністра Володимира Кістіона і міністра економіки Степана Кубіва.

Показати ще новини
Радіо НВ
X