Подвійне прискорення. Аеропорт Київ збільшив пасажиропотік

15 лютого 2017, 11:28
У січні 2017 року міжнародний аеропорт Київ (Жуляни) обслужив понад 108 тис. пасажирів

Пасажиропотік зріс більш ніж удвічі відносно січня 2016 року, повідомляє прес-служба аеропорту.

Пасажирів міжнародних рейсів було 103 тис., на внутрішніх - 5 тис. Загалом у січні було більше 1,5 тисяч рейсів на приліт і виліт, що на 61% більше аналогічного періоду 2016 року. З цього числа міжнародних рейсів – близько 1,2 тис. і внутрішніх – трохи більше 300.

Відео дня

Найбільш популярними міжнародними напрямками стали: Дубай (ОАЕ), Мінськ (Білорусь), Шарм-ель-Шейх (Єгипет), Будапешт (Угорщина), Дортмунд (Німеччина), Анкара (Туреччина), внутрішніми – Одеса, Запоріжжя, Львів.

Бурхливе зростання пасажиропотоку пов'язане з відкриттям нових напрямків з аеропорту, залученням нових авіакомпаній і збільшенням частоти рейсів діючими авіакомпаніями, вважає керівник прес-служби аеропорту Київ Галина Богданенко. "З початку року з'явилися нові напрямки у Pegasus Airlines, Браво, Дарт, а також збільшилася частота рейсів у Wizz Air, Бєлавіа, Flydubai і Мотор Січ", - пояснює вона.

Крім цього, відбулося пожвавлення чартерної програми розповідає гендиректор консалтингової компанії Friendly Avia Support (FAS) Олександр Ланецький. Оскільки в 2015 році восени стався теракт з російським літаком і впав потік пасажирів в Єгипті. В результаті ціни на відпочинок в Єгипті стали дуже низькими, що безумовно спровокувало попит на цей напрямок, додає екс-керівник відділу авіаційного транспорту Мінінфраструктури Андрій Ярмак. За його словами, це істотно відбилося на статистиці аеропорту.

Взагалі, ці показники говорять про те, що пасажиропотік відновлюється. Так, у січні минулого року не було ще такого активного зростання і до того ж була невелика порівняльна база, зазначає експерт офісу ефективного регулювання (BRDO) Сергій Хижняк. За його словами, ті авіакомпанії, які в кризу скорочували свої рейси, зараз починають відкривати. Ще одним фактором зростання пасажиропотоку стало те, що нові рейси відкриваються не в найбільшому аеропорту Борисполі, а в Жулянах. "Це пов'язано з тим, що Бориспіль дуже тісно пов'язав свою стратегію розвитку тільки з авіакомпанією МАУ", - констатує Хижняк. Тому інші авіакомпанії це рішення не особливо радує.

Так, скажімо, навесні польські авіалінії LOT відкривають рейс з Жулян. А також Alitalia також відкриває нічний рейс. “Це ті авіакомпанії, які раніше літали в Бориспіль, а тепер перейшли в Жуляни. Оскільки в цьому аеропорту немає обмежень і немає впливу компанії МАУ", - каже Хижняк.

Протягом року аеропорт збереже тенденцію зростання, сподівається Богданенко. На підприємстві очікують, що з початку травня цього року зростання відносно до січня 2017 року повинен бути не менше 20%. А в літні місяці зростання складе 30-50% відносно до січня 2017 року.

За словами Богданенко, пасажиропотік у цьому році можна збільшити за рахунок залучення нових авіакомпаній – LOT, Alitalia тощо. А також збільшенням частоти рейсів Wizz Air практично за всіма діючими напрямами та відкриттям нових напрямків – Варшава, Копенгаген і Нюрнберг.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Варто відзначити різницю між головними аеропортами країни, у тому, що Бориспіль орієнтований в основному на транзитний пасажиропотік. В той час, як Жуляни орієнтовані на місцевих пасажирів Києва та Київської області. За словами Хижняка, у них немає додаткового джерела міжнародного транзиту.

Для Жулян дуже зрозуміла ніша на ринку для прозорості та гнучкості – це лоукости. І якоюсь міірою чартерні авіакомпанії, плюс бізнес-трафік. Це пов'язано з тим, що аеропорт географічно розташований у центрі столиці. Адже звідси зручніше добиратися до Києва, ніж з Борисполя.

Показати ще новини
Радіо НВ
X