Платний YouTube. Хто зароблятиме на перегляді відео

23 червня 2018, 15:27

Тепер за перегляд відео в YouTube доведеться платити. Компанія вводить функцію платної підписки. Скористатися нею зможуть блогери, які мають понад 100 тис. підписників. Та в Україні ця система навряд чи працюватиме через недосконале законодавство, кажуть експерти.

У самій компанії називають такий хід способом диверсифікації доходів, про який просили користувачі порталу.

За словами директора з виробництва YouTube Ніла Мохана, автори будуть отримувати 70% від вартості передплати. Своєю чергою, глядачі, які будуть оформлювати передплату, отримують доступ до розширеного списку емодзі, ексклюзивного контенту та атрибутики.

Відео дня

Деякі відеоблогери вже тестують цю функцію, а повністю вона запрацює восени, розповів у коментарі Радіо НВ директор офіційного сертифікованого партнера YouTube компанії Air Микола Рогінець.

Таким чином сайт відеоконтенту хоче мотивувати блогерів на створення якіснішого відео. Разом з тим в Україні ця функція не буде працювати через недосконале законодавство, вважає він.

"В інтернеті головне отримати аудиторію, а як її монетизувати – це вже другорядне питання. Якщо ти не збереш аудиторію, то не буде з кого отримувати гроші. Тому всі намагаються залучити користувачів. А як це зробити? Звичайно ж, за допомогою креаторів. Відповідно, якщо креатору цікаво працювати на платформі, то вона отримує своїх користувачів і може їх монетизувати. Якщо не цікаво – то нічого не вийде", – зазначив Рогінець.

Як розповів Радіо НВ український ютуб-блогер Семен Кременюк, платна підписка, також звільнить глядача від перегляду великої кількості реклами. А також – дозволить скачувати відео на мобільні пристрої та комп'ютери, додає блогер. За його словами, від цього нововедення зможуть виграти створювачі контенту різних жанрів.

"Коли ця функція запуститься, я думаю, вона приживеться, бо сама платформа YouTube для прогресивніших користувачів інтернету. Разом з тим, це не буде масово. Навряд чи всі відразу ж підпишуться на всі платні канали", – каже Кременюк.

Він прогнозує, що у фінансовому плані компанії-виробники контенту отримають позитивний ефект для доходів від монетизації YouTube.

Це вже не перше нововедення компанії, яке направлено на монетизацію своїх користувачів. На початку існування YouTube платив блогерам певну суму за кожні 1000 переглядів. Після того як на платформу прийшли рекламодавці, суму виплати за перегляди знизили, але почали нараховувати кошти за рекламу у відеоконтенті блогерів.

Як зараз працює монетизація в YouTube

Для отримання доходу власнику молодого або непопулярного каналу доведеться розкрутити свій проект так, щоб досягти мінімальної кількості підписників і переглядів. Після цього модератори вирішать, чи варто вмикати монетизацію конкретному каналу. Взимку минулого року YouTube запустив видалення дитячих каналів і відключення монетизації проектів, які не відповідають принципам відеохостингу. Чимало людей стали створювати нові канали, дотримуючись авторських та інших прав.

Однак тоді ж YouTube створив нове правило: щоб монетизувати канал, його необхідно перевірити. Для відправки каналу на перевірку, потрібно набрати 10 тис. переглядів. Сама ж перевірка каналу займає тривалий час, незважаючи на те, що YouTube планував відводити на цю процедуру максимум тиждень. Утім нещодавно створені канали не монетизуються, тому що люди стали купувати старі монетизовані акаунти.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На початку цього року відеохостинг знову оновив правила для власників каналів, які хочуть отримувати прибуток на партнерстві з YouTube. Необхідно дотримуватися двох умов: мати мінімум тисячу підписників, і 4 тис. годин переглядів за останній рік. Багато користувачів негативно сприйняли новації. Мовляв, якщо набрати тисячу підписників нескладно шляхом взаємної підписки, то домогтися 4 тис. годин переглядів майже неможливо.

Додамо, що платну функцію також тестує інший популярний ресурс – соціальна мережа Facebook. У компанії оголосили про старт пілотної програми, яка дозволить адміністраторам груп стягувати плату з учасників за ексклюзивний контент. Сума транзакцій не повинна перевищувати $30 на місяць.

Показати ще новини
Радіо NV
X