Платіжна мережа ПриватБанка паралізована

Клієнти ПриватБанку не змогли зняти гроші ні в одному із десятків тисяч банкоматів по всій країні

Клієнти ПриватБанку не змогли зняти гроші ні в одному із десятків тисяч банкоматів по всій країні

Платіжна мережа Приватбанку не працює другий день поспіль через невдало проведене оновлення процесингу, повідомили НВ у ПриватБанку

Вчора, 4 квітня, в післяобідній час у клієнтів Приватбанку почалися проблеми з доступом до своїх грошових коштів і рахунків. Як населення, так бізнес не могли проводити платежі, або знімати готівку оскільки "лягла" вся платіжна мережа найбільшого банку країни. 

Фактично добу клієнти позбавлені можливості безперебійно розрахуватися карткою за покупки в торговельних точках, або проводити платежі через онлайн-банкінг Приват24. Операції в банкоматах і терміналах самообслуговування з використанням карт також скасовувалися системою. У касах відділень банку у знятті готівки теж відмовляли.

Сьогодні о 10:26 за київським часом Дмитро Дубілет, директор з інформаційних технологій ПриватБанка, написав на своїй сторінці в Facebook, що проблему зі збоями по карткових платежах практично вирішено, і не працюють лише банкомати.

Проблему зі збоєм по карткових платежів майже локалізували. Зараз все працює, крім банкоматів.Платежі в магазинах,...

Опубліковано Дмитрієм Дубілетом 5 квітня 2016 р.

Проте кореспонденти НВ не змогли провести платіж через інтернет-банкінг. НВ звернувся до співробітника банку через онлайн-чат із питанням чи можна через відділення банку зняти кошти. "На жаль, на даний момент немає такої можливості [зняти готівку]. Рекомендую Вам очікувати, наші фахівці працюють над вирішенням цієї проблеми", - відповів співробітник банку о 10:50. І тільки об 11:24 тестовий платіж кореспондента НВ в системі Приват24 пройшов.

У банку пояснили перебої з невдало проведеними технічними роботами, а саме по оновленню процесингу, системи, яка виконує операції з платіжними інструментами: авторизація, моніторинг, збір, обробка та зберігання інформації, а також надання обробленої інформації учасникам розрахунків.

"У нас були заплановані регламентні роботи, які пішли не за планом. У відповідності з вимогами міжнародних платіжних систем, процесинг необхідно періодично оновлювати. Вчора, на жаль, вся система періодично давала збій. Зараз все працює крім банкоматів, але і вони подекуди працюють", - пояснює Дубілет.

Але, за словами Дубілета, в банкоматах інших банків клієнти можуть знімати готівку, або ж звертатися до каси у відділеннях банку. Вже після 14:00 в частині банкоматів Привату можна буде знімати кошти, сподівається банкір.

Як пояснив НВ Антон Романчук, голова правління Українського процесингового центру (UPC), платіжні системи – Visa чи MasterCard – вимагають проводити оновлення системи двічі на рік – навесні і восени. ‘‘Змінюються оновлення і протоколи [які потрібно впроваджувати в систему]. Якщо у них upgrade, і він не досить коректно спрацював, то не завжди проблеми проявляються одразу’’, – пояснює експерт.

Довідка:

ПриватБанк є найбільшою кредитно-фінансовою установою в Україні. На його рахунку станом на 1 жовтня 2015-го утримувалися активи в розмірі 241,8 млрд грн. Для порівняння, у другого, після Привату, Ощадбанку на рахунках було 156,6 млрд грн.

Кошти клієнтів ПриватБанку на початок четвертого кварталу минуло року становили 161,7 млрд грн.

Мережа ПриватБанку на сьогодні нараховує 2 353 відділення, 7 245 банкоматів і 12 тис. терміналів.

За даними дослідницької компанії GFK Ukraine, у четвертому кварталі 2015 року основним банком ПриватБанк вважали 40,2% опитаного населення. Серед корпоративних клієнтів цей показник становив 28,4%. У самому Приваті нараховують більше 14 млн клієнтів, із яких користувачами інтернет-банкінгу є близько 6 млн клієнтів банку.

Власниками є українські бізнесмени Ігор Коломойський та Генадій Боголюбов, які володіють, відповідно, 49,9% і 41,5% акцій банку, та ще 19 міноритарних акціонерів, серед яких і голова правління банку Олександр Дубілет, зі своєю часткою в 2,7%.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: