Пилосмок зламався: депозити ПриватБанка подешевшають

23 грудня 2016, 09:59
ПриватБанк після надходження коштів від нового акціонера до капіталу розпочне зниження відсоткових ставок по депозитах

Це позитивно вплине на дохідність самої фінустанови та задасть тренд на зниження вартості депозитів на ринку

Нове керівництво націоналізованого ПриватБанку перегляне цінову політику фінустанови в бік зниження вартості депозитів, заявив, 22 грудня, під час свого першого брифінгу новопризначений голова правління ПриватБанку Олександр Шлапак.

Відео дня

«Що стосується депозитних ставок, я б хотів їх знизити, щоб зменшити витрати банку, оскільки зараз ставки в банку вищі, ніж на ринку», – сказав Шлапак.

За даними консалтингової компанії Простобанк, станом на 16 грудня 2016 року за річні вклади банк платив своїм клієнтам 19-20% річних. А, враховуючи бонуси для постійних вкладників, дохідність могла сягати ще +2-3% річних. У це й же час в середньому по ринку банки пропонували за такі депозити 15% річних, а деякі і зовсім знижували дохідність до 8-10%.

«Ставки, які банк тримав останнім часом, були пов'язані з браком у нього ліквідності. Сьогодні вже немає проблем з ліквідністю в банку. Коли будемо забезпечені ресурсами, бо зараз ми маємо від’ємний капітал, повернемося до питання зниження ставок по депозитах, і обов’язково по кредитах», – зазначив Шлапак.

Опитані НВ Бізнес експерти переконані, що фінустанова тепер дійсно має передумови для подальшої політики здешевлення вкладів. Тим більше, що як держбанк, він отримав перевагу у вигляді 100%-вої гарантії по вкладах фізичних осіб.

Здешевлення вкладів найбільшого за об’ємом депозитного портфелю банку, на думку координатора громадянської платформи Нова Країна та засновника інвестиційної компанії Універ Тараса Козака, задасть тренд і решті гравців, що дозволить не лише знижувати вартість депозитів, але й, як наслідок, кредитів.

«В Україні завжди були банки, які не мали наміру віддавати вклади за рахунок прибутків, вони працювали, як фінансові піраміди. Це призводило до того, що банки, які займалися банкінгом, не могли знижувати ставки швидше, ніж хотілося і дозволяла економічна ситуація», – каже Козак. За, його словами, це не дозволяло іншим гравцям ринку знижувати депозитні ставки.

«Звичайно, встановлюючи ставки по депозитах, ми орієнтуємося на конкурентів і їхню цінову пропозицію, – підтверджує керівник відділу депозитів та заощаджень Укрсоцбанку Ірина Стрепетова.

У той же час, очікувати, що відбудеться суттєве зниження вартості депозитів лише через політику лідера ринку не варто, впевнені експерти. «Кредитування активно не розвивається через те, що суди і Верховна Рада приймають такі рішення і закони, які не дозволяють банкам стягнути заборгованість. Ці ризики закладаються у ціновій політиці банків», – каже заступник голови правління банку Контракт Павло Крапівін.

В цілому, як каже Стрепетова, у 2017 році очікується зниження ставок, як в гривні, так і у валюті, якщо економіка країни не буде переживати чергових стресів, курс валют буде стабільний і настрій вкладників спокійним.

За її словами, ставки за 3-місячними депозитами у наступному році можуть знизитися на 1-2 відсоткові пункти, а вклади терміном на рік подешевшають на 2-3 в.п.

Втім, радикального здешевлення вкладів, на 5-7 в.п., тобто нижче 10% річних, на банківському ринку не очікують, яку б політику не проводили окремі фінустанови.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X