Перший пішов. Тріолан погодився платити за українські телеканали

12 грудня 2016, 18:47
4697
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Перший пішов. Тріолан погодився платити за українські телеканали - фото

Фото: pixabay/mojzagrebinfo

З 1 січня 2017 року телеглядачі Тріолану будуть мати змогу дивитися українські канали

Клієнти крупного телеком-провайдера, вибираючи між відключенням українських телеканалів і збільшенням абонплати проголосували за менше з двох зол

З 1 січня крупний телеком-провайдер Тріолан введе абонплату для передплатників телебачення. Про це сьогодні повідомив один із керівників компанії Вадим Сидоренко. "З 1 січня вводимо абонплату 15 грн. на місяць", - розповів він НВ Бізнес.

Тріолан, у якого приблизно 50 тис. користувачів інтернет-телебачення (IPTV), а покриття аналогового кабельного ТВ сягає 400 тис. домогосподарств, взагалі не брав гроші за телебачення. Цю послугу провайдер надавав на додачу до інтернет-доступу, який і генерував основні доходи. Однак у зв’язку з нещодавніми законодавчими змінами ця компанія, як і сотні інших, постали перед вибором. З 1 січня 2017 року або відмовитися від популярних українських телеканалів, або ввести абонплату.

За словами Вадима Сидоренка, Тріолан нещодавно провів опитування своїх користувачів. З двох згаданих альтернатив вони обрали запровадження абонплати. Він зазначив, що з жодною із чотирьох великих медіа-груп його компанія не досягла остаточної домовленості. Це складно з огляду на те, що Тріолан поки що не знає, скільки його клієнтів передплатять послугу телебачення. Компанія використовує передоплату, тож до 1 січня ті з клієнтів, які заплатять, і складуть абонбазу ТБ.

Ця цифра потрібна для того, щоби домовитися з медіа-групами. Адже вони вимагають від провайдерів після Нового року оплати за кожного передплатника ТБ-послуг. За словами Сидоренка, Інтер Медіа Груп (Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм, Інтер+) хоче збирати з провайдерів щомісяця по 3 грн. за абонента. На ставці 0,75 грн. за клієнта наполягають StarLightMedia (СТБ, Новий, ICTV, М1, М2, QTV) і 1+1 медіа (1+1, 2+2, ТЕТ, ПЛЮСПЛЮС, 1+1 International, Бігуді, УНІАН ТБ). Медіа Група Україна (Україна, НЛО TV, Футбол 1, Футбол 2) погодилася на 0,45 грн.

Окрім перелічених добре відомих українському телеглядачу телеканалів, Тріолан у зазначену абонплату 15 грн. (з ПДВ) має намір включити пакет Viasat. Вадим Сидоренко відмовився називати ціну за абонента в даному випадку, зазначивши, що переговори ще тривають.

Федір Гречанінов, директор зі стратегічного розвитку StarLightMedia, схвально відгукнувся про наміри Тріолану. Він зазначив, що цей провайдер, на відміну від багатьох інших, прийняв рішення не емоційне, а враховуючи побажання своїх абонентів.

Раніше кілька крупних провайдерів, у тому числі й Тріолан, оприлюднили спільний меморандум. У ньому телеком-компанії висунули свої вимоги до медіа-груп. Згодом об’єднання кабельних операторів Одеси оголосило про те, що з 1 січня 2017 року його учасники відключать українські телеканали.

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Компанії/Ринки

Вчора, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів
thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua