Перший пішов. Найбільший агрохолдинг домовився про реструктуризацію боргів

4 квітня 2016, 15:26
Найбільший в Євразії за обсягом земельного банку агрохолдинг Укрлендфармінг домовився про реструктуризацію на 10 років залишку заборгованості

Мова йде про реструктуризацію синдикованого кредиту Deutsche Bank і "Ощадбанку" на суму понад $200 млн, повідомляється в релізі холдингу з посиланням на голову ради директорів і власника 95% акцій Олега Бахматюка

Відео дня

Згідно йому, домовленість також включає пільгову процентну ставку в розмірі 2,5% річних до червня 2018 і відстрочку виплати тіла кредиту.

Бахматюк наголосив, що ця домовленість була досягнута Укрлендфармінг в складних умовах економічної невизначеності, коли девальвація гривні, втрата активів на окупованих територіях Криму і Донбасу, а також закриття ринків Сирії та Іраку з-за військових дій істотно погіршили фінансові та виробничі показники бізнесу холдингу.

"Однак нам вдалося переконати кредиторів, що навіть у цих умовах, та враховуючи позитивні очікування подальшого розвитку аграрного сектора в світі, нам вдасться виконати всі взяті на себе зобов'язання в повному обсязі", - підкреслив підприємець.

За його словами, компанія досягла повного взаєморозуміння з кредиторами і представила консервативний план фінансового оздоровлення та відновлення темпів стійкого зростання.

"У нинішніх умовах для нас головним є збереження наявних виробничих можливостей робочих місць і кадрового потенціалу. Фактори, які призвели до необхідності реструктуризації кредитів, є тимчасовою змінною. І це розуміємо і ми, і наші партнери", - сказав Бахматюк.

Аналітик ІК Eavex Capital Іван Дзвінка зазначає, що реструктуризація дозволить утримати ліквідність компанії. Він нагадує, що реструктуризація була запущена ще в листопаді 2014 року. Вже на початку 2015 року банки могли зажадати довгострокового погашення кредитів, але цього не сталося. «Це дуже хороший знак. Ринок насправді чекав цієї новини вже дуже тривалий час. Це означає, що кредитори вірять в Україну і в те, що ситуація тут може вирішитися на краще», -- каже Дзвінка. На його думку аналогічні рішення можна чекати і за іншими компаніями, які ведуть переговори про реструктуризацію.

Керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій нагадує, що Укрлэндарминг веде переговори про те, щоб скоротити купон за єврооблігаціями в 2016 році. «Домовленості з банками дають можливість успішно провести переговори і за єврооблігаціями», -- говорить Паращій. Це дасть ще близько $42 млн. економії і дозволить рік прожити без додаткового фінансування, зазначає експерт.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X