Перша Шпальта розповіла про те, чи зростає українська економіка

31 серпня 2017, 15:35
Економіка України подолала найважчі часи і почала поступово зростати

Про це говориться в свіжому випуску програми Перша Шпальта, чиїм партнер є Новое Время.

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, за перші шість місяців цього року зростання ВВП склало 2,5%. Як розповів програмі виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський дані Мінекономіки щодо зростання ВВП об'єктивні. "Це реальне економічне зростання. Слово "реальне" означає, що ми порівнюємо виробництво товарів і послуг в порівняних цінах, - пояснює він - Тобто якщо ми говоримо про інфляцію, то інфляція вже врахована в показниках реального зростання".

Відео дня

Директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін каже, що існує кілька факторів, які впливають на зростання економіки. Це перевищення чистого експорту над імпортом. Зростання споживання і доходів населення, а також інвестиції.

"З початку року зростання експорту становить близько 20%", - констатує Амелін.

Крім цього, спостерігається зростання інвестицій в Україну. Це стимулює створення нових об'єктів виробництва, попит на працю і зростання заробітної плати. "Тобто у нас є група чинників, які об'єктивно впливають на зростання економіки", - пояснює Амелін.

Як розповів в інтерв'ю Першій Шпальт перший віце-прем'єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, зростання економіки продовжиться і наступного року. "Наступний рік прогнозуємо зростання ВВП 3%, 2019-й 3,6%, а на 2020-й 4%", - говорить Кубів. На його думку, ці показники говорять про макростабілізацію, яка дозволить відкрити ринки України для інновацій, інвестицій та модернізації.

Також в програмі керівник Укрпошти Ігор Смілянський і виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова обговорюють необхідність виходу поштової служби на ринок банківських послуг.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое время.

Показати ще новини
Радіо NV
X