Перша Шпальта розповіла про те, як змінилося ставлення інвесторів до України

17 липня 2017, 18:45
Індекс інвестиційної привабливості вперше за останні шість років показав позитивне зростання. Він піднявся достатньо суттєво до рівня 3,15 по 5-бальній шкалі

Мі всі звикли до того, що бізнес в нашій країні вести дуже і дуже важко. Але є ті, хто помітили зміни у цьому напрямку.

Оцінка вище трійки вважається нейтральною. Тобто такою, при якій бізнес починає інвестувати. Востаннє цей показник перевищував нейтральний рівень ще на початку президентства Віктора Януковича. Але потім він почав стрімко падати вниз.

Відео дня

Індекс інвестиційної привабливості

Джерело: ЕБА

"Це свідчить про те, що настрої у бізнесу стали трошки кращими, вони є позитивними", - вважає Ганна Дерев'янко, виконавчий директор Европейської бізнес асоціації.

Експерти з інвестиційних компаній, які вкладають гроші в українську економіку, називають декілька причин, що призвели до покращення настроїв бізнесу. За словами Олени Білан, головного економіста інвесткомпанії Dragon Capital, найбільш показове те, що на компанії позитивно вплинуло поліпшення ситуації з відшкодуванням ПДВ.

"Це електронне відшкодування, яке було введено цього року, яке повноцінно вже зараз запрацювало. Це також послаблення валютних обмежень", - пояснює Білан. На думку Дерев'янко, бізнес менше почав мати проблем з перевіряючими органами, зокрема з Державною фіскальною службою.

Якість інвестиційного клімату в нашій країні багато у чому залежить від того, що роблять державні органи влади. "Ми повертаємось до питання покращення бізнес-клімату, дерегуляції, спрощення процедур. Тут робота не завершена, її треба продовжувати. Такі речі, як судова реформа, поза межами впливу уряду. Але уряд міг би вносити свої пропозиції в цьому плані", - вважає Андрій Бойцун, радник Стратегічної групи радників з підтримки реформ.

Мікулаш Дзюрінда, екс-прем'єр-міністр Словаччини, нагадує, що раніше люди на Заході, у Словаччині, Брюсселі, казали, що Україна рано, чи пізно буде державою-невдахою – The Failed State: "Але за останні 12 місяців мені такого вже ніхто не говорив. Навіть слів таких не використовують".

Він упевнений, що люди усвідомлюють, що ситуація в цій країні контрольована. Є макроекономічна стабільність. "Відбулося очищення фінансової системи і банківського сектору. Ви зробили багато позитивних кроків. Та всі ці позитивні кроки – лише плацдарм для подальших реформ, - вважає Дзюрінда. - Далі потрібно розпочати другий етап реформування, який має призвести до покращення життя людей, що прагнуть працювати".

Також у програмі дивіться інтерв'ю генерального директора Mastercard в Україні, Молдові, Грузії та країнах Центральної Азії Віри Платонової, яка розповідає про те, чому в Україні зростають безготівкові розрахунки. Крім того Перша Шпальта дискутує про те, що стоїть за поліпшенням інвестиційного рейтингу України, а також, що буде з валютою у найближчі два роки.

Завершує випуск огляд економічних подій тижня від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X