Перша Шпальта розповіла, коли в країні з'явиться 4G

5 вересня 2017, 14:10
Мобільний інтернет якості 4G в Україні з'явитися, швидше за все, тільки до кінця наступного року

Про це говориться у свіжому випуску програми Перша Шпальта, чиїм партнером є Новое Время.

"Якщо все піде так, як ми думаємо, то два аукціони, необхідні операторам мобільного зв'язку для запуску 4G, пройдуть, я думаю, до кінця лютого наступного року. Це моя оптимістична гіпотеза. В такому випадку від кінця лютого відмотуємо 2-3 місяці, і буде 4G в великих містах України", – сказав програмі президент Київстару Петро Чернишов.

Відео дня

А директор з корпоративного управління і контролю Vodafone Україна Олег Проживальський зазначає, що, судячи з того, як іде підготовка у 1800-му діапазоні, якщо регулятор стримає своє слово й оголосить конкурс у першому кварталі, то в третьому вже підуть перші мережі у 1800-му діапазоні. "І впродовж календарного року можна було б у кожному обласному центрі це ввести", – пояснює він.

У сюжеті наголошується, що якість інтернету стандарту 3G поки в країні залишає бажати кращого. Доступ до високошвидкісного інтернету часто зникає в деяких районах української столиці. А за межами великих населених пунктів він і зовсім відсутній.

Як розповів в інтерв'ю Першій Шпальті головний виконавчий директор lifecell Ісмет Язиджи, масштаби покриття 3G в Україні залишають бажати кращого. "Це при тому, що тут 3G почав впроваджуватися недавно, тоді як в інших країнах це відбулося ще 10-15 років тому", – говорить він. За його словами, в Україні покриття все ще перебуває на мінімальному рівні, це приблизно 30-35% території.

Також Язиджи поскаржився, що в Україні маленькі розцінки на зв'язок і з одного абонента lifecell отримує в середньому $2 в місяць. "Наприклад, в одному з наших пакетів ми надаємо 20 гігабайт інтернету і 100 хвилин розмов. На Кіпрі, де я працював до цього, такий пакет коштував би $60-70", – пояснює топ менеджер lifecell.

Також у програмі дивіться дискусію про те, як буде регулюватися ринок криптовалют, у якому приймають участь заступник голови НБУ Олег Чурій і засновник Distributed Lab Павло Кравченко.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера й ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X