Перша Шпальта розповіла, як розвивається альтернативна енергетика

30 жовтня 2017, 17:15
Зараз у світі набирає популярність альтернативна енергетика, особливо сонячна і вітрова

З початку року в Україні були введені в експлуатацію 200 мВт потужностей альтернативної енергії. Це майже в чотири рази більше ніж минулого року. А на початку жовтня Єврокомісія заявила, що частка альтернативної енергії в балансі України може вирости з 6% до 74%.

Відео дня

Але чи потрібна Україні така кількість альтернативної енергії і чи не простіше залишитися з кондовою, але більш дешевою тепловою та атомною енергетикою?

Якщо говорити про електричну енергію з альтернативних джерел, то в 2015 році Держенергоефективість разом з народними депутатами та експертним середовищем, розробили новий закон Про стимулювання електричної енергії з відновлюваних джерел, де прив’язали зелений тариф до євро до 2030 року та прибрали місцеву складову.

"Тому тепер зелений тариф має можливість отримувати будь-який інвестор, який встановив обладнання, навіть незалежно від того, чи воно українське, чи воно зарубіжного походження", - каже Сергій Савчук, голова Держагентства з питань енергоефективності.

У 2016 році у нас додалося 120 мВт встановленої потужності саме по електричній енергії. А за 9 місяців 2017 року ще плюс 202 мВт. Тобто більше ніж за весь минулий рік , коли було в 4 рази більше.

На сьогодні прогрес в кращий бік помітний. Тобто з'явилося так зване єдине вікно, через яке зараз набагато швидше всі документи узгоджуються. Також такий орган, як Науково-проектний центр розвитку при Об'єднаній енергосистемі України в принципі не затримує документи, робить все досить прозоро. Крім цього, питання з землею стали простіше вирішуватися. Тобто позитивна тенденція, безумовно, спостерігається.

"З початку цього року, наша компанія ввела три турбіни потужністю 2,5 мВт і одну турбіну потужністю 3 мВт. Крім нас у вітроенергетичному секторі вводилися також херсонське підприємство Віндкрафт, переговори також ведуть ще з Еко-Оптіма", - розповів Віталій Севост’янов, технічний директор компанії Вітрові парки України

Нагадаємо, 18 жовтня у Березанському районі Миколаївської області запустили другу чергу найпотужнішої в Україні вітроелектростанції - Тузлівської ВЕС. А вже на наступний день, 19 жовтня міжнародна компанія EuroCape New Energy заявила, що з наступного року на березі Азовського моря почне будівництво ВЕС потужністю 500 мВт. Це буде одна з найпотужніших вітрових електростанцій в Європі.

Досі Кабмін так і не зміг визначитися з тим, чи варто в принципі розвивати альтернативну енергетику. Це й зрозуміло - тариф для власників сонячних і вітрових електростанцій сьогодні максимальний. Не ясно чи потрібна нам в принципі така дорога енергія.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У продовжені теми дивіться інтерв'ю з власником компанії Токмак Енерджі (яка володіє декількома сонячними електростанціями) Олександром Репкіним, який розказує, навіщо країні альтернативна енергетика. А голова комерційних представництв телекомпанії ВВС Сергій Становкін відкриває таємниці, як заробляти на рекламі під час кризи на медіа ринку.

Також у програмi розказують про те, наскільки Україна підготовлена до опалювального сезону.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X