Перша Шпальта розповіла чому в Україні мало інвестують

12 вересня 2017, 17:05
Інвестиції в Україну залишаються низькими через проблеми захисту власності

Про це заявив керівний директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж в інтерв'ю програмі Перша Шпальта, чиїм партнером виступає Новое время.

Маліж розповів історію про те, як у ході зустрічі з великими інвесторами порекомендував Україні як одну з найкращих країн для інвестицій, проте це не спрацювало. "Ось наприклад, я зустрічаюся з групою іноземних інвесторів, у кімнаті 30-40 чоловік. Я їм розповідаю про те, які є прекрасні можливості в Україні, – приходьте, інвестуйте. Але в кімнаті сидить людина, яка не може відстояти свої права в українському суді вже протягом 5 років, – говорить Маліж. – Такий негативний досвід запам'ятовується надовго".

Відео дня

За його словами, інвестор повинен отримувати однаковий шанс, незалежно від того, українець він чи іноземець. "Все повинно залежати не від того, які у вас зв'язки, а тільки від якості продукції, яку ви пропонуєте", – пояснює Маліж.

Керівний директор ЄБРР також додає, якщо керівництво країни покаже, що дійсно відбулися зміни в Україні, з'явилася нова судова система і новий генеральний прокурор насправді вирішив проблему шахрайства і покарав її учасників, тоді інвестор буде щасливий і повідомить про це всім своїм друзям.

Глава ІК Concorde Capital Ігор Мазепа відзначає в програмі, що після революції гідності багато економістів сподівалися на те, що прийдуть професійні фахівці, технократи, коли вже є домінантна політична сила, яка може не враховувати свої рейтинги на наступні п'ять років. "Але, на жаль, сталося так, що країна знову побачила різні коаліційні домовленості, дерибани і корупцію", – пояснює Мазепа.

Україна не зможе розвиватися без іноземних інвесторів, упевнений викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан. Адже цей шлях пройшли всі країни, що розвиваються. "Жодна країна ще не придумала, як розвиватися без грошей. І навіть більше за гроші нам потрібні технології ", – говорить Компан. – "Для того, щоб люди сюди інвестували кошти, Україна повинна бути для них цікавою".

У випуску дивіться матеріал про те, як очистити страховий ринок від сумнівних компаній. Цю тему обговорюють голова правління АХА Страхування Філіп Вотле, голова наглядової ради страхової компанії VUSO Олександр Шойхеденко, начальник відділу зовнішніх зв'язків страхової компанії Інго Україна Олександр Мельничук та директор департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло Видякин.

Про те, як зміниться НБУ після приходу нового глави, розповів заступник голови НБУ Роман Борисенко.

Завершує випуск огляд економічних подій за тиждень від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдько.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA: Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X