Перша Шпальта перевірила українські банки на технологічність

22 червня 2017, 19:57
Те наскільки технології змінили українську банківську систему добре видно на прикладі одного з великих банків, який працює в нашій країні

Мова йде про Альфа-Банк Україна, який створив цілий підрозділ, де працюють штатні програмісти, в чиї цілі входить тільки одне - писати нові програми для того, щоб банк розвивався. Це цілий окремий офіс, по-суті власне ІТ-підприємство.

Відео дня

Для більшості українських фінансових установ електронні та інтернет технології стали не тільки нормою, а й обов'язковою умовою для виживання.

Ще років десять тому люди ходили переважно у відділення банку. "Потім у нас з'явились платіжні картки – ми стали ходити менше, стали знімати гроші в банкоматах, платити картками у магазинах, ресторанах. Потім ми почали платити картками в інтернеті, користуватись інтернет-банкінгом. І наступна черга – це користування мобільним банкінгом, платежі за допомогою смартфону, електронні гроші та інше", – згадує Дмитро Яблоновський, старший економіст Центру економічної стратегії.

По суті банки отримали більш дешеві канали взаємодії з клієнтами. Бо з усіх каналів відділення – це найдорожче. Банки стаюють більш ІТ-компаніями, тому що вони не просто надають фінансові послуги, а можуть надавати сукупні послуги.

На думку Максима Патріна, віце-президента, керівник напрямку електронного бізнесу Альфа-Банку в Україні, банкам треба вкладатися в інноваційні речі, в високотехнологічні речі. Ті, хто це зрозуміють – залишаться на ринку, ті, хто ні – через деякий час зникнуть.

Втім, технології принесли банкам не тільки нові можливості, але й нових конкурентів. Серед них активно використовують мережу фінансово технічні компанії.

Їх особливість полягає в тому, що їх не регулює Національний банк. А це означає, що ризики при роботі з такими установами набагато вище.

За словами Олександра Залєтова, члена Націкомісії з регулюванню фінансових послуг, завдяки прогалинам в законодавстві, деякі компанії користуються цим і зловживають. "Це призводить до певних негараздів, які відбуваються на ринку", – підкреслює Залєтов. Тимофій Милованов, заступник голови Ради НБУ, називає фінтехкомпанії швидкими, агресивними,і не такими консервативними, як банки.

"Комерційні банки по своїй природі більш консервативні. І коли у вас консервативна компанія, це означає, що у вас більш серйозний класичний бізнес", – впевнений Милованов.

Також у програмі дивіться інтерв'ю голови Нацбанку Яків Смолія, про те як інтернет змінив український банківський сектор. Окрім того голова правління Правекс-Банку Тарас Кириченко та голова правління ОТП Банку Тамаш Хак-Ковач розповідають, чи слід змінювати правила гри в електронних фінансах.

Завершує випуск діловий журналіст і блогер Денис Безлюдько, який протестував швидкість відкриття карткових рахунків в чотирьох українських банках.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший в партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо NV
X