Перебудова: що чекає на забудовників

17 серпня 2017, 22:45
Будівельний ринок в Україні сьогодні – це як дикий Захід. Тут правлять гроші і сила, та трапляються дивні для звичайної людини речі

В Україні досить часто виникають конфлікти на будівельному ринку. Відбувається це через те, що нечисті на руку забудовники використовують шпарини у нормативній базі задля власного збагачення. Але останнім часом робити це стало важче.

Відео дня

Можна подати декларацію, внести недостовірні відомості, зібрати кошти від інвесторів, побудувати 3-4 поверхи, а потім проводиться перевірка. "Виявляється, що документація не відповідає вимогам законодавства – адміністративна відповідальність, якийсь певний штраф і на цьому все закінчується. Інвестори ображені, кинуті… Будівництво зупиняється", – розповідає Сергiй Деркач, старший юрист юрфiрми Ario.

За словами Андрія Гусельнікова, директора компанії Олімп-Консалтинг, у нас дуже багато дірок в законодавстві або є питання до законодавця, який часто пише закони під конкретні великі будівельні організації, які є монополістами на ринку будівництва в Україні.

Одна з таких дірок – це декларативний принцип. Тобто, можна заявити до будівництва будь-що, побудувати, що заманеться , а потім, так би мовити, вирішити проблему через хабар. "Фактично нема жодного прикладу, коли будинок знесений на виконання припису. Тут уже виникає питання корупційної складової, коли будинок побудований, є інвестори, які вклали кошти. І в даному випадку знаходиться якийсь компроміс", – говорить Деркач.

Та останнім часом держава зробила крок, який на думку експертів, серйозно змінить ситуацію. 10 червня вступив в дію закон, що відміняє декларативний принцип. "Зараз ми говоримо про те, що дійсно зменшуються корупційні ризики у сфері незначної приватної забудови. Та для великих забудовників по суті сильно нічого не змінюється", – зазначає Гліб Шемовнєв, прес-секретар держкорпорації Укрбуд.

Більше всього цей закон змінив порядок для непорядних забудовників. Непорядні забудовники, які користувались декларативним принципом, свідомо занижуючи категорію складності з четвертої на третю, користувались деклараціэю, вписували в неї недостовірні відомості. І декларуючи 5-поверхові будинки, будували 9-поверхові, а були випадки і 20-поверхових будинків.

Сьогодні для того, щоб будувати багатоповерхові будинки, треба отримати дозвіл на початок будівництва. Для того, щоб отримати дозвіл, треба мати в наявності всю дозвільну документацію. "Дозволи на будівництво, які ми видаємо після 10 червня, – це зовсім інший підхід, це зовсім інша відповідальність, в тому числі посадової особи, яка видала цей дозвіл, і відповідальність забудовника, який отримав цей дозвіл", – запевняє Олексій Кудрявцев, голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Тому є надія, що ситуація останніх років зміниться в кращу сторону і в країні буде менше непорядних забудовників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X