Паспорт в телефоні. Навіщо бізнесу потрібен Mobile ID

5 грудня 2018, 20:30
1955
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Паспорт в телефоні. Навіщо бізнесу потрібен Mobile ID - фото

Фото: pixabay/TeroVesalainen

Mobile Id широко використовують у Швеції, Південній Кореї, Ірландії

Україна зробила технологічний крок уперед. Сучасні технології ідентифікації особи, зокрема Mobile ID, уже діють і в Україні.

Нова послуга дозволяє абоненту використовувати свій мобільний телефон, як засіб для електронної ідентифікації. Таким чином, бізнес отримав змогу підписувати контракти за допомогою смартфону.

Послугу Mobile ID вже пропонують оператори зв’язку. Щоб скористатися новою технологією, треба замінити свою SIM-карту на іншу, де буде записаний індивідуальний цифровий підпис. Потім ви можете багато чого робити онлайн.

Як розповідає керівник проекту Mobile ID в Vodafone Юлія Яхнівська, за допомогою послуги Mobile ID, бізнес зараз може підписувати контракти. А зовсім скоро з’явиться можливість подавати фінансову звітність до податкової, Пенсійного фонду, тобто будь-яку звітність, яку використовує бізнес.

Крім того, якщо ви співробітник якоїсь організації, з мобільного телефону ви можете підписати документ, який матиме таку ж юридичну силу, як і документ, підписаний вами власноруч, добавляє координатор Комітету з електронних платежів Європейської Бізнес Асоціації Євгеній Веремійченко. За його словами, введення Mobile ID розширяє можливості для економіки і адаптує законодавства до ринкових і світових реалій.

Mobile Id широко використовують у Швеції, Південній Кореї, Ірландії. Одними з перших її запровадили в Естонії, у 2011 році. І нині це вже технологічна реальність.

"Майже весь бізнес в Естонії використовує широкий спектр цих технологій, серед них і Mobile ID. Вони дають можливість бізнесу повністю елімінувати весь паперовий документообіг, що набагато раціональніше. А ще ці технології пришвидшують транзакції, які робить бізнес", - розповідає директор з розвитку естонської програми e-Residency в Україні Олексій Воронков.

Втім, успіх електронної Естонії залежить не стільки від прийнятих законів, скільки від розумної інфраструктури, яка допомогла створити таку безпечну екосистему цифрових послуг, вважає партнер юридичної фірми Астерс Юрій Котляров. За його словами, важливою складовою цієї системи є гнучкість інтеграції всіх її частин.

"800 років робочого часу вже зекономлено завдяки цим послугам. Офіційна статистика свідчить про те, що 2 % ВВП також заощаджено завдяки їм", - додає він.

Представники бізнесу очікують, що Mobile ID стане в пригоді й в Україні. Як розповідає директор Універ Капітал Олександр Куликов, зараз, для того, щоб підписати будь-який документ, клієнт має прийти в офіс і поставити свій підпис. А це досить великі витрати часу і ресурсів як компанії, так і ресурсів клієнтів компанії. Моbile ID дозволить зробити це за лічені секунди.

"Це дозволить налагодити документообіг без приїзду клієнта в офіс, пришвидшить процедуру підписання документа, що зробить здійснення деяких операцій більш комфортним", - зазначає він.

Утім, нашій країні до нових технологій ідентифікації особи, поки що далеко. Наразі мобільні оператори лише надають можливість використовувати технологію Mobile ID, проте, не по всій Україні. Державним установам треба створити програмне забезпечення для надання послуг за допомогою цієї технології. Але воно того варте. Як свідчить світовий досвід, таким чином можна збільшити ВВП країни на двадцять відсотків протягом 5 років.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською