Пасажиропотік аеропорту Харків виріс на 61%

9 вересня 2016, 18:24
85
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За підсумками минулого місяця аеропорт Харків обслужив майже 69 тис. осіб, що на 53% більше, ніж у серпні 2015 року

За підсумками восьми місяців 2016 року пасажиропотік аеропорту Харків досяг результатів минулого року (379,4 тис. проти 373,6 тис.)

Про це повідомляє галузевий портал avianews.com.

Порівняно з восьми місяцями минулого року, зростання кількості пасажирів в аеропорту Харків склало 61%.

За січень-серпень 2016 року 281 тис. осіб скористалися міжнародними рейсами (проти 258 тис. за весь 2015 року). А 98 тис. осіб - внутрішніми (проти 115 тис. за весь 2015 рік).

Експерт авіаринку Сергій Хижняк пов'язує причини зростання з відновленням авіа перевезень. У 2014 та 2015 році авіакомпанії закрили рейси, а нові з острахом дивилися на аеропорт через те, що він досить близько знаходиться поруч з зоною проведення АТО, пояснює експерт.

Гендиректор консалтингової компанії FriendlyAviaSupport Олександр Ланецький зазначає, що пасажири звиклися з тим, що війна далеко, а Харків мирне місто.

Хижняк також додає, що зараз керівництву аеропорту вдалося переконати авіакомпанії, що літати в нього безпечно.“Крім цього, повернулися і прийшли нові авіакомпанії: білоруська – Белавіа і польська - Lot", - говорить Ланецький.

Що стосується чартерних рейсів, то цього року був відновлений чартерний пасажиропотік, насамперед у Туреччину. Так як турецькі курорти запропонували привабливі ціни. А аеропорт Анталії надав великі знижки для авіакомпаній, які надають чартерні рейси, констатує експерт.

За підсумками минулого місяця аеропорт Харків обслужив майже 69 тис. осіб (+53% до серпня 2015 року). Тому вже цього року аеропорт може перевершити результат 2012 року(501,5 тис. пасажирів). Нагадаємо, найбільший пасажиропотік в цьому аеропорту був у докризовий 2013 рік – 605 тис. осіб.

Ланецький прогнозує, що пасажиропотік аеропорту Харків за підсумками року перевищить 500 тис. осіб. Хижняк зазначає, що у аеропорту гарні перспективи росту. За його словами, він буде на рівні 30-40%. Але потрібно розуміти, що з серпнем закінчується масовий туристичний сезон. "І в наступному місяці пасажирів буде менше, ніж в літні", - пояснює експерт.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна зацікавлена стати авіахабом для азіатських авіакомпаній.

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:41

article_img
Політолог розповів, наскільки Зеленський залежний від Коломойського
Travel

Сьогодні, 21:30

article_img
Мальтійський орден. Як живе одна з найбільш незвичайних держав світу
Food&Drink

Сьогодні, 18:08

article_img
Як мінімум кожен п'ятий український ресторан гідний мішленівської зірки - гастроблогер

Головне

Компанії/Ринки

Сьогодні, 09:22

article_img
Тихі американці. Як найбільш недооцінені топ-менеджери світу забезпечили успіх своїм компаніям
Події

Сьогодні, 07:10

article_img
Сестри Кім Кардаш'ян. Естетична медицина в Україні перетворилася на масове захоплення
Політика

Сьогодні, 13:41

article_img
Політолог розповів, наскільки Зеленський залежний від Коломойського