Орендарям стає тісно в столичних торгових центрах

27 липня 2016, 08:38
2807
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За півроку в Києві відкрили лише один торговий центр

Фото: NewWay / Facebook

У київських торгових центрах стає все менше місця для орендарів. За даними консалтингової компанії JLL, частка вакантних площ у ТЦ столиці за підсумками першого півріччя 2016 року скоротилася на 2,8 в. п. – до 5,6%

В JLL пояснюють ситуацію низьким обсягом введення нових площ. Так, за півроку було відкрито лише один ТЦ в Дарницькому районі Києва – New Way. Другим фактором аналітик компанії JLL в Україні Мар'яна Супчан називає активність локальних рітейлерів, а також вихід на ринок нових гравців.

Основним індикатором роздрібної торгівлі є купівельна спроможність населення. У першому і другому кварталах 2016 року цей показник продемонстрував позитивну динаміку, говорить директор компанії " Олімп-консалтинг Андрій Гусельников. "У людей з'явилася можливість більше купувати, і ця активність виразилася в зростанні роздрібної торгівлі", – пояснив він.

В першому півріччі 2016 року орендодавці продовжували йти на поступки клієнтам. За словами керуючого директора Colliers International (Україна) Олександра Носаченка, для орендарів з «гучними іменами» фіксували орендні ставки в гривні.

Та й самі орендарі стали розуміти, що потрібно переходити на якісні торгові центри, тому що їх частіше відвідують покупці, додає керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов. За його словами, зараз можна спостерігати міграцію орендарів торгових центрів класу В і С до класу А.

"Іноді можна поторгуватися з орендодавцем і за тісамі гроші отримати гарне приміщення з великим прохідним трафіком", – сказав він.

Власники теж стали творчо підходити до питання заповнення вільних площ. Артюхов каже, що набирає популярність модель revenue sharing – коли орендарю пропонують розраховуватися за приміщення відсотком від своїх доходів. Орендодавці можуть відстежувати трафік відвідувачів. А знаючи його і ціну на товар можна достатньо точно розрахувати виручку орендарів у своєму сегменті.

За прогнозами Носаченка з Colliers International, в короткостроковій перспективі попит з боку орендарів збережеться. Це призведе до ще більшого зниження вільних площ у торгових центрах Києва за умови перенесення відкриття нових площ на більш пізні терміни.

Нагадаємо, що у другому півріччі повинні відкритися нові торгові площі – це ТРЦ Lavina Mall (127,5 тис. кв. м) і ЦУМ (23,5 тис. кв. м). Супчан з JLL каже, що це не тільки перевищує показник минулого року, але і на 34% більше за рекордний показник 2013 року (113,1 тис. кв. м).

Якщо вакантність, все ж,буде скорочуватися, то орендодавці зможуть більш активно диктувати свої умови, відзначає Артюхов.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Події

Вчора, 17:32

article_img
Новий союзник Порошенка, неполітичні повії і багато Коломойського. Найкраще за тиждень за версією головного редактора NV.ua
Економіка

Вчора, 08:21

article_img
НВ назвало чотири наймасштабніших інфраструктурних проекти столиці
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину

Головне

Геополітика

Вчора, 21:35

article_img
Ізраїль і Чад відновлять дипломатичні відносини через 47 років після розриву
Країни

Вчора, 13:30

article_img
Біля автоколони губернатора одного з міст Афганістану вибухнула бомба, загинуло щонайменше восьмеро силовиків
Економіка

Вчора, 13:15

article_img
Інфраструктурний підйом. В Україні рекордними обсягами будують дороги, аеропорти, мости