Огляд валютного ринку: гривня стабілізується після девальвації на 0,8%

16 травня 2016, 11:25
Поточний тиждень, 16-20 травня, має відрізнятися стабільністю курсу національної валюти

Діапазон волатильності гривні не перевищуватиме ₴0,5. Середньозважений курс НБУ станом на понеділок, 16 травня, складає ₴25,45/$1.

‘‘До кінця наступного тижня офіційний курс долара буде перебувати в діапазоні ₴25-26 за долар США. Національний банк на валютний ринок із інтервенціями виходитиме лише у тому випадку, коли гривня підбиратиметься до ₴26/$1’’, – коментує спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса.

Відео дня

Ринкових причин для суттєвого здешевлення чи, навпаки, здорожчання гривні наразі не видно, запевняють експерти. Теоретично на зміцнення гривні могла б вплинути заява місії МВФ, яка ‘‘гостюватиме’’ в Україні до 18 травня, про надання траншу у розмірі $1,7 млрд. Проте для цього, українська сторона мала б прийняти 19 законів, затверджених Фондом у рамках програми фінансування EFF.

Із негативних чинників на поточному тижні на стабільність курсу національної валюти продовжуватимуть свій вплив зниження світових цін на сировину. Минулого тижня вже спостерігався відкат на метал та руду у Китаї.

‘‘Це ще не могло вплинути на об’єми притоку валюти в Україну. Але тренд міг вплинути на очікування експортерів та зовнішніх агентів, які стануть менше заводити валюти в країну’’, – пояснює головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Білан.

В цілому ж якої-небудь паніки на валютному ринку на поточному тижні експерти не очікують, навіть порівняно із минулим тижнем. У другий тиждень травня, 09-13 травня, гривня дещо ослабла. Середньозважений курс НБУ станом на п’ятницю, 13 травня, становив ₴25,37/$1, за минулий тиждень офіційний курс гривні просів на 0,8% (або ₴0,2).

Просідання нацвалюти, за словами директора казначейства Райффайзен Банка Аваль Володимира Кравченко, частково зумовлене відкладеним попитом на валюту через травневі свята. ‘‘Окрім того, Нацбанк скоротив кількість днів депонування [зберігання] валютної виручки, тож на середу припала подвоєна купівля’’, – каже Кравченко.

11 травня НБУ частково послабив валютні обмеження на купівлю валюти юридичним особам. Раніше для того, щоб купити валюту на міжбанку, гривню потрібно було завести на рахунок НБУ за три дні, де вона заморожується. Із минулої середи цей період зменшили до двох днів. ВВраховуючи, що заморожений попит на валюту перевищує у двічі пропозицію, при кожному поступальному кроці НБУ, спричиняється тиск на стабільність гривні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X