Огляд валютного ринку: гривня посилює свої позиції другий тиждень поспіль

23 травня 2016, 13:57
1714
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Поточний тиждень, 23-29 травня, має посилити травневий тренд до укріплення національної валюти

За оцінками експертів діапазон волатильності гривні не перевищуватиме ₴0,3, а отже тиждень нацвалюта протримається в межах ₴25-25,3/$1.

Офіційний курс НБУ станом на понеділок, 23 травня, становить ₴25,2/$1. Банки наразі пропонують американський долар на готівковому ринку в межах ₴24,7-25,8/$1, а купують у населення по ₴24,4-25,15/$1.

Укріпленню курсу сприятиме динаміка збільшення притоку іноземної валюти з-за кордону, яку вже можна було спостерігати і минулого тижня. ‘‘Українці вже звикли до ситуації, коли до країни надходить дуже мало валюти, але зараз усе виправляється’’, – коментує спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса. Відбувається це завдяки експортерам, які заводять в країну валютну виручку. Обсяги експорту минулого тижня зростали, незважаючи на несприятливу цінову динаміку на зовнішніх ринках.

Пропозиція з боку експортерів дозволяє НБУ проводити валютні аукціони за вигідним для себе курсу, каже аналітик брокерської компанії Альпарі Антон Козюра.

Ринкових причин для суттєвого здешевлення гривні наразі не видно, запевняють співрозмовники, однак помірний тиск чинитиме Нацбанк. Експерти очікують, що Національний банк на поточному тижні буде виходити на валютний ринок і викуповувати долар до золотовалютних резервів. Таким чином, за словами Козюри, НБУ формує для себе подушку ліквідності для можливих інтервенцій. ‘‘Регулятор сьогодні вже оголосив про проведення валютного аукціону, на якому планує купити близько $30 млн. А попит на валюту продовжує залишатися на високому рівні’’, – каже він.

На минулому тижні спостерігалося стабільне посилення курсу гривні по відношенню до долара США. Курс НБУ станом на понеділок, 16 травня, становив ₴25,45/$1 і за тиждень він укріпився на 0,9%, або ₴0,25. ‘‘Курс долара падав оскільки зрівноважилися попит і пропозиція на валютному ринку [після того, як виник дефіцит валюти одразу валюти після травневих свят]’’, – пояснює Фурса.

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Футбол

Вчора, 04:08

article_img
Вони не пройшли. Реакція соцмереж на перемогу Динамо і поразку Шахтаря в Лізі Європи
Ігри

Вчора, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One

Головне

Події

Вчора, 20:29

article_img
ФСБ заявила про затримання в окупованому Криму 18-річного українця
Футбол

Вчора, 23:53

article_img
УЄФА назвав претендентів на проведення фіналу ЛЧ у 2021 році
Погляди

Вчора, 22:40

article_img
22 лютого: Поява нової раси "надлюдей"