Огляд валютного ринку: гривня посилює свої позиції другий тиждень поспіль

23 травня 2016, 13:57
Поточний тиждень, 23-29 травня, має посилити травневий тренд до укріплення національної валюти

За оцінками експертів діапазон волатильності гривні не перевищуватиме ₴0,3, а отже тиждень нацвалюта протримається в межах ₴25-25,3/$1.

Офіційний курс НБУ станом на понеділок, 23 травня, становить ₴25,2/$1. Банки наразі пропонують американський долар на готівковому ринку в межах ₴24,7-25,8/$1, а купують у населення по ₴24,4-25,15/$1.

Відео дня

Укріпленню курсу сприятиме динаміка збільшення притоку іноземної валюти з-за кордону, яку вже можна було спостерігати і минулого тижня. ‘‘Українці вже звикли до ситуації, коли до країни надходить дуже мало валюти, але зараз усе виправляється’’, – коментує спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса. Відбувається це завдяки експортерам, які заводять в країну валютну виручку. Обсяги експорту минулого тижня зростали, незважаючи на несприятливу цінову динаміку на зовнішніх ринках.

Пропозиція з боку експортерів дозволяє НБУ проводити валютні аукціони за вигідним для себе курсу, каже аналітик брокерської компанії Альпарі Антон Козюра.

Ринкових причин для суттєвого здешевлення гривні наразі не видно, запевняють співрозмовники, однак помірний тиск чинитиме Нацбанк. Експерти очікують, що Національний банк на поточному тижні буде виходити на валютний ринок і викуповувати долар до золотовалютних резервів. Таким чином, за словами Козюри, НБУ формує для себе подушку ліквідності для можливих інтервенцій. ‘‘Регулятор сьогодні вже оголосив про проведення валютного аукціону, на якому планує купити близько $30 млн. А попит на валюту продовжує залишатися на високому рівні’’, – каже він.

На минулому тижні спостерігалося стабільне посилення курсу гривні по відношенню до долара США. Курс НБУ станом на понеділок, 16 травня, становив ₴25,45/$1 і за тиждень він укріпився на 0,9%, або ₴0,25. ‘‘Курс долара падав оскільки зрівноважилися попит і пропозиція на валютному ринку [після того, як виник дефіцит валюти одразу валюти після травневих свят]’’, – пояснює Фурса.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X