Огляд валютного ринку: гривня посилює свої позиції другий тиждень поспіль

Огляд валютного ринку: гривня посилює свої позиції другий тиждень поспіль
Поточний тиждень, 23-29 травня, має посилити травневий тренд до укріплення національної валюти

За оцінками експертів діапазон волатильності гривні не перевищуватиме ₴0,3, а отже тиждень нацвалюта протримається в межах ₴25-25,3/$1.

Офіційний курс НБУ станом на понеділок, 23 травня, становить ₴25,2/$1. Банки наразі пропонують американський долар на готівковому ринку в межах ₴24,7-25,8/$1, а купують у населення по ₴24,4-25,15/$1.

Укріпленню курсу сприятиме динаміка збільшення притоку іноземної валюти з-за кордону, яку вже можна було спостерігати і минулого тижня. ‘‘Українці вже звикли до ситуації, коли до країни надходить дуже мало валюти, але зараз усе виправляється’’, – коментує спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса. Відбувається це завдяки експортерам, які заводять в країну валютну виручку. Обсяги експорту минулого тижня зростали, незважаючи на несприятливу цінову динаміку на зовнішніх ринках.

Пропозиція з боку експортерів дозволяє НБУ проводити валютні аукціони за вигідним для себе курсу, каже аналітик брокерської компанії Альпарі Антон Козюра.

Ринкових причин для суттєвого здешевлення гривні наразі не видно, запевняють співрозмовники, однак помірний тиск чинитиме Нацбанк. Експерти очікують, що Національний банк на поточному тижні буде виходити на валютний ринок і викуповувати долар до золотовалютних резервів. Таким чином, за словами Козюри, НБУ формує для себе подушку ліквідності для можливих інтервенцій. ‘‘Регулятор сьогодні вже оголосив про проведення валютного аукціону, на якому планує купити близько $30 млн. А попит на валюту продовжує залишатися на високому рівні’’, – каже він.

На минулому тижні спостерігалося стабільне посилення курсу гривні по відношенню до долара США. Курс НБУ станом на понеділок, 16 травня, становив ₴25,45/$1 і за тиждень він укріпився на 0,9%, або ₴0,25. ‘‘Курс долара падав оскільки зрівноважилися попит і пропозиція на валютному ринку [після того, як виник дефіцит валюти одразу валюти після травневих свят]’’, – пояснює Фурса.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: