Нафта компенсує свої втрати після Brexit, а автомобільний газ може подорожчати на 2 грн за літр в Україні – огляд і прогноз ринку нафти і пального

Вже через кілька днів зріджений газ може подорожчати на 5-20%

Вже через кілька днів зріджений газ може подорожчати на 5-20%

Минулого тижня нафта повернула втрачені позиції на світовому ринку. Це не дає перспектив до зниження цін на паливо в Україні. При цьому зниження обсягу поставок зрідженого газу з Росії та Білорусі призведе до суттєвого подорожчання цін для українських автомобілістів

Минулої п'ятниці, 24 червня, ціни на нафту взяли курс на зниження на тлі нещодавнього референдуму Brexit. Таким чином, нафта втратила близько 5% і еталонний сорт Brent торгувався по $48.41/барель.

У понеділок зниження цін продовжилося, так як інвестори все ще оцінювали наслідки рішення про вихід Великобританії з Євросоюзу.

Але, у вівторок, 28 червня, котирування почали зростати. Це сталося за даними про насування страйку в Норвегії. Причиною протесту 750 робітників, працюючих на 7 нафтогазових родовищах, став спір про оплату праці. Також на зростання вплинуло відновлення попиту на ризикові активи на світових ринках.

У середу зростання продовжилося. І ціна на нафту знову подолала психологічну позначку у $50 за барель. Але тут істотним чинником стали дані Американського інституту нафти (API) про скорочення запасів нафти у країні, а також очікування статистики Міненерго США. Так, запаси "чорного золота" у країні скоротилися майже на 4 млн барелів, тоді як аналітики очікували меншого зниження – 2,4 млн барель.

У четвер ціни скорегувалися. Інвестори фіксували прибуток після зростання напередодні. Крім того, інвестори все ще побоювалися стану світової економіки і перспектив її зростання після Brexit.

Втім, світові котирування знову дещо зросли на тлі повідомлення міненерго США про скорочення видобутку нафти. Підтримку нафти надав і долар, який трохи подешевшав і зробив нафтопродукти більш дешевими для власників іноземних валют.

Найважливішими факторами, які сприяли підвищенню світових цін на нафту стали страйк нафтовиків у Норвегії і падіння комерційних запасів сировини в США, говорить директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн. Побоювання з приводу надлишку через відновлення виробництва у Нігерії штовхали ціни вгору.

За прогнозом Куюна, головними подіями, які вплинуть на світові ціни вуглеводнів на наступному тижні стануть глибина зниження видобутку в Норвегії і динаміка запасів у США.

Короткий робочий тиждень розставив акценти на українському ринку палива, говорить аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. Судячи з котирувань, в Європі не сильно помітили відколу від об'єднання островів. Еталонна нафта Brent все одно торгувалася у районі $47-49/барель, що не дає перспектив для зниження цін на бензин в Україні.

З іншого боку, продовжує Сіренко, цього не можна сказати про вартість скрапленого газу. Його споживачам незабаром доведеться забути про стабільність. Провиною подорожчання може стати нестача імпортного пропан-бутану. Зараз основними напрямками імпорту є Росія та Білорусь, але по обох векторів очікується зниження поставок.

За його словами, білоруські заводи знизили виробництво через падіння завантаження Мозирського НПЗ і Речицького ГПЗ російською сировиною. А в Росії зараз технологічна заминка – поточні та позаштатні ремонти на декількох підприємствах. Також зростання внутрішнього споживання не дає перспектив виконати анонсовані експортні відвантаження в Україну.

За даними консалтингової компанії UPECO, за станом на 1 липня середня роздрібна ціна зрідженого газу в Україні становила 8,22 грн/л. Сіренко каже, що вже через кілька днів зростання складе 5-20%.

Волатильність на світовому ринку нафти не мала особливого впливу на вітчизняний ринок палива, стверджує Куюн. Ціни за тиждень коливалися незначно.

Зіграв роль завершення місяця, пояснює Куюн. Трейдери зводили залишки, рахували ПДВ та підводили підсумки кварталу.

"Через це кількість пропозицій на тижні коливалося", – сказав він.

Куюн говорить, що ціни на українське паливо на наступному тижні будуть залежати від світових котирувань і курсу іноземних валют.

"Український споживач повинен бути готовий до зростання цін на скраплений газ. Є підстави вважати, що до середини липня ціна на нього підвищиться на плюс 2 грн за літр", – завершує Сіренко.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Статті ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: