Обвал нафти змінився зростанням, а українських автомобілістів чекає зростання цін на автогаз – огляд і прогноз ринку нафти і пального

13 лютого 2017, 13:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Минулий тиждень нафта з початку обвалу, повернувши втрачені позиції до її закінчення. А в Україні намічається швидкий перехід до поступового подорожчання автогазу на станціях не тільки дрібних, але й крупних операторів

У понеділок, 6 лютого, світові ціни на нафту впали. Цьому сприяли дані Міненерго США, згідно з якими комерційні запаси в країні за тиждень виросли на 6,5 млн барелів (+1,3%). Крім того, вплив спричинили дані нафтосервісної компанії Baker Hughes про збільшення кількості бурових установок у США за тиждень на 17 одиниць (+2,4%).

Відео дня

Падіння цін на нафту продовжилося і у вівторок. Тоді основним фактором тиску стало зміцнення долара щодо світових валют. Таким чином, попит на нафту через це знизився.

І хоча в середу вранці світові ціни на нафту продовжили падіння через зростання запасів у США (+13,8 млн барелів або +2,8%), вже до вечора ситуація змінилася і нафту рвонула вгору. Зміні тренду сприяли дані Міненерго США про зниження запасів бензину в країні на 0,9 млн барелів (-0,3%).

Цей чинник продовжив свій вплив і в четвер, 9 лютого, завдяки чому ціни на нафту продовжили зростання.

У п'ятницю додатковим стимулом для зростання цін стали дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) про скорочення видобутку країнами ОПЕК у січні на 1 млн барелів за добу. Крім того, ціни підтримували дані про рекордний імпорт нафти в Китаї. У січні Китай збільшив закупівлі на 27,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

На поточному тижні ціни на нафту, ймовірно, будуть рости, оскільки увага ринку знову перемкнулася на успішну реалізацію віденських домовленостей країнами групи ОПЕК+11, вважають аналітики консалтингової групи А-95. Крім того, ринок чекає статистику ОПЕК про виробництво сировини країнами-учасницями картеля.

Але повернемося в Україну. Тут оптовий ринок практично не змінився. За даними директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, за три тижні ціни на дизпаливо коливалися лише в межах 200 грн/т.

"Це відбувається на тлі стабільності європейських котирувань і мінімального зміцнення курсу гривні", – пояснює Куюн.

Бензини А-92 і А-95 навпаки потягнуло вниз, а до кінця тижня знову вгору. Але загалом за тиждень обидва втратили близько 500 грн/т.

За словами Куюна, цього тижня оператори очікують збереження цін за умов стабільності котирувань, які можуть потягнутися вгору в слід за нафтою.

У роздробі минулий тиждень не був таким активним, як кінець січня. Вартість пального на АЗС практично не змінювалася. Були лише невеликі коливання цін.

Так, за даними аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, столичний оператор KLO підвищив вартість всіх видів палива на 20 коп./л. Не відставала і полтавська Надія, яка підняла вартість "п'ятого" і дизпалива. Татнафта минулого тижня вирішила підняти ціни в Харкові та Полтаві на 15 коп./л.

Східні мережі – Паралель і Олеум Трейд – підняли вартість тільки бензину А-92.

Як відзначає Сіренко, національні оператори продовжували зберігати мовчання. У підсумку за тиждень середня вартість бензинів по Україні зросла на 0,08–0,13%, ДТ – на 0,14-0,21%.

"Але головна проблема у рітейлу зараз – не вартість палива, а прокачування, яке помітно знизилося. Через морози машин на дорогах стало менше, – додав Сіренко. – У столиці це не відчутно, але в інших регіонах гравці говорять про падіння прокачувань більш ніж на 20%".

За прогнозом Куюна, роздрібні ціни на бензини і дизпаливо на поточному тижні також зберігають можливість зростання на 5-10 коп./л у великих операторів.

Перестав радувати автомобілістів і зріджений газ, який припинив дешевшати. За даними Куюна, минулого тижня великі оператори знижували ціну, у той час як АГЗП, які торгують в нижньому ціновому сегменті, – підвищували. Це призвело до вирівнювання ринку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X