Облгази примусово встановлять лічильники споживачам

19 травня 2016, 17:52
Одна з найбільших в Україні газорозподільних компаній Регіональна газова компанія (РГК) 18 травня оголосила, що до кінця 2016 року встановить 2 тис. загальнобудинкових лічильників

Рішення було прийнято навіть незважаючи на масові протести жителів Полтави в березні цього року. Тоді городяни вимагали встановлення індивідуальних приладів обліку на кожну квартиру. Конфлікт вдалося погасити завдяки обіцянкам глави Полтавгаза прислухатися до вимог споживачів. Але остаточно його не вирішили.

Відео дня


Регіональна Газова Компанія (РГК) розпочала свою роботу в 2010 році і на сьогодні об'єднує понад 20 газорозподільних компаній, які контролюють 74% ринку газу України. За неофіційними даними підконтрольна власникові Group DF Дмитру Фірташу.


Конфліктна ситуація викликана напругою, яке створив на ринку галузевий регулятор –Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яка затвердила програму для підвищення енергоефективності будинків.

Як пояснив НВ Бізнес голова комісії Дмитро Вовк, в законі "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" не прописано які лічильники мають бути встановлені в будинках – індивідуальні або загальнобудинкові. Зате в ньому є обов'язкова вимога завершити цю роботу до 2018 року. "Враховуючи масштаби робіт і розмір необхідних інвестицій, було прийнято рішення встановлювати загальнобудинкові лічильники", – каже Вовк. Це дозволяє скоротити витрати в середньому на 50 тис. грн на кожному будинку. Кошти на ці цілі передбачені в тарифі на газ, тобто беруться із споживачів.

Хвилювання серед споживачів Вовк пояснює тим, що керівництво газорозподільних компаній погано проводить роз'яснювальну роботу серед населення.

Втім, директор РГК Олександр Притика пояснює конфлікт інакше. За його словами людям просто не вигідно встановлювати індивідуальні лічильники. Вони хочуть і далі споживати газ без обліку, по нормі на одного прописаного. Так, за його словами економніше. Але його компанія не може на це погодитися, так як за невиконання вимоги закону передбачені штрафні санкції. При цьому Притика зазначає, що навіть його компанія не знає скільки людей насправді споживають газу.

Експерти закликають споживачів не боятися установки лічильників. За словами голови Комітету енергетичної незалежності України Івана Надєїна, зараз постачання газу населенню можна порівняти з продажем товару без ваг. "Природно, людей захочуть обважити", – говорить він.

Але все ж краще встановлювати індивідуальні прилади, додає голова Альянсу Нова енергія україни Валерій Боровик. "Кому сподобається, коли людей згрібають в загальне корито - і заощаджуючих, і витрачаючих понад міру", – говорить він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X