Новий формат. Як будуть об'єднуватися онлайн- і офлайн-рітейл

6 лютого 2018, 19:30

Ринок побутової техніки йде вгору. У минулому році зростання в гривнях в сегменті дрібної техніки склав 28%, а великої – 33%. Одна з причин такого стрімкого зростання, як не дивно, інфляція. За словами Сергія Максимова, генерального директора БСХ Побутова техніка, в 2017 році інфляція склала 13,7%. Відповідно, цей певний виграш склався для споживача.

З ним погоджується і Руслан Химич, керівник відділу з продажу DeLonghi. Він стверджує, що для споживача девальвація не позначилася повним чином,адже мережі-ритейлери і вендори постаралися закумулювати свою власну маржу.

Відео дня

В цілому, в 2017 році попит мали новинки. В основному, це були електричні скутери, велосипеди, смартфони, смарт-хоум і енергоефективна техніка. "Споживач став розумнішим, ефективнішим, економнішим", – каже Олександр Кузик, виконавчий директор компанії Electrolux.

Однак, на тлі загального зростання ринку загострився конфлікт між традиційними продавцями та інтернет-магазинами. Обидві сторони переживають, куди саме піде споживач по приємні враження? В комфортний магазин чи на сайт зі знижкою?

Кульмінацією протистояння став так званий "закон про три посилки". Зараз українці можуть отримувати на своє ім'я необмежену кількість посилок з-за кордону, але після набуття чинності нового закону за четверту і кожну наступну посилку мита доведеться платити з усієї митної вартості товару. Навіть якщо товар в четвертій посилці коштує € 1, в скарбницю доведеться заплатити.

Згідно з дослідженням компанії GfK, в середньому в 2017 році частота онлайн-покупок із зарубіжних сайтів становила 13, що на 3 більше ніж у 2016 році. Вартість 1 замовлення, доставленого з-за кордону – 1292 грн (€ 37,4).

Основна частина споживачів робила такі покупки для особистого користування (94%), і тільки 15% – для перепродажу знайомим або незнайомим особам. При цьому, останні в середньому здійснювали 28 покупок в рік проти 13.

"Однак, є і ті, хто здійснював близько 100 замовлень", – говорить Валерій Маковецький, власник мережі магазинів Фокстрот (компанія також торгує через Інтернет). В Україні ці посилки приходять поштою або ввозяться через західні кордони України так званими "піджаками". "Коли заходить фура товару, на кордон приходить 20 чоловік, паспорти проштампували, і фура товару роз'їхалася по базарах і магазинах", – зазначає Маковецький. Людям, які платять податки в бюджет, зарплати, важко конкурувати з тими, хто ввозить товар не заплативши при цьому ні копійки в бюджет. Адже той, хто обійшов закон, може дешевше продати продукцію і при цьому непогано заробити.

У легальних продавців, які постачають товари традиційним шляхом, заплативши всі податки, рівень націнки близько 10-15%, додає він.

Конкуренція на ринку зростає. Розуміючи це, магазини, щоб не втратити клієнта, починають продавати товари як в інтернеті, так і в реальних магазинах.

Володимир Колодюк, засновник і генеральний директор компанії Unitrade Group впевнений, що не тільки в Україні важко доводиться "цегляним" магазинам. "В Америці їм теж погано. Така світова тенденція – онлайн перемагає, це зручно", – вважає він.

За його словами, розвиток так званої транскордонної торгівлі значно погіршує позиції магазинів, і податки тут абсолютно ні до чого.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Важливим фактор для споживача є ціна, але при цьому він хоче якісний продукт. В основному, ті товари, які продаються на вітчизняному ринку, спеціально робляться під українську мережу. А ті товари, які робляться під ринок, припустімо, Сінгапуру, набагато слабші і не захищені від перевантажень мережі, – підкреслює власник Фокстроту.

У свою чергу, Колодюк вважає, що українцям спеціально розповідають легенди про те, що товар не підійде, щоб виправдати його дорожнечу. "На 99% це неправда. Це правда на 1%. Націнка значно вища за рахунок бонусів, які вони від цих вендорів отримують", – упевнений він.

В цілому, учасники ринку прогнозують, що український ринок побутової техніки, незважаючи на закон про посилки, буде продовжувати зростати з року в рік. У 2018 року цифра збільшиться на 20-30%.

Показати ще новини
Радіо NV
X