НКРЕКП вирішило, що українцям до снаги платити за тепло вдвічі більше

9 червня 2016, 21:28
9 червня Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послугах (НКРЕКП), підвищила тарифи для населення у 2 рази

Так, з 1 липня 2016 року середньозважений тариф на тепло досяг рівня 1043 грн за 1 Гкал, тобто зростання становитиме 95,3%.

На гарячу воду тарифи зростуть різнопланово. Наприклад, у Києві з 1 липня вартість збільшиться в 1,7-1,9 рази. Для клієнтів Київенерго ціна зросте до 77,67 грн/куб. м. з полотенцесушителем і до 71,59 грн/куб. м. без нього - 33,68 – 36,75 грн/куб. м. Для тих, кому водопостачання забезпечує Євро-Реконструкція (Дарницька ТЕЦ) тариф буде на рівні 67,95 грн з полотенцесушителем і 62,68 грн без. Для тих, кому водопостачання забезпечує Євро-Реконструкція тариф буде на рівні 67,95 грн/куб. м. з полотенцесушителем і 62,68 грн/куб. м. без нього.

Відео дня

А послуги опалення для киян складуть 1345,12 грн/Гкал і 1161,28 грн/Гкал при обслуговуванні у Київенерго і Євро-Реконструкції відповідно.

У комісії пояснили, що збільшення відбувається за рахунок зростання паливної складової (на 474 грн/Гкал), тарифу на електроенергію (13 грн/Гкал) і заробітних плат (9 грн/Гкал).

Глава НКРЕКП Дмитро Вовк зазначив, що після отримання рішення Кабміну, комісія провела моніторинг цін на природний газ, а також врахувала рівень доходів населення і систему субсидій і тому повинна схвалити це рішення.

До підвищення тарифів, держава безпосередньо дотувала Нафтогаз, пояснює голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн. Дотація була близько 100 млрд грн. Він каже, що зараз ці дотації намагаються "закинути" на ринок і подивитися, чи зможе ринок заплатити за комунальні послуги. Якщо ні – то за них заплатить держава, яка все-одно залишається у виграші, тому що багато хто все ж будуть платити.

"Раніше, коли мали дешевий тариф, то платили за всіх, а компенсація різниці досягала 120 млрд грн на рік. А це третина держбюджету. Тобто ми датували енергетику, даючи можливість заробляти на ній фінансово-промисловим групам", – сказав Надєїн.

У коментарі НВ Бізнес Вовк сказав, що не очікує зниження платежів з боку населення. Також, за його словами, державна програма по субсидуванню зараз на рівні близько 40 млрд грн.

Нагадаємо, що 8 червня, міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що в 2017 році житлові субсидії можуть досягти 80 млрд грн або 3,8% ВВП.

Державна підтримка навряд чи допоможе. Президент центру глобалістики Стратегія ХХІ Михайло Гончар каже, що субсидіями питання не можна закрити. За його словами, незрозуміло яким буде бюджет на наступний рік. Також до його завершення, знаходиться багато "дірок", які потрібно закривати. Наприклад, найбільш пріоритетним питанням стануть пенсійні виплати, а не субсидії.

"Таким чином, сума, яку зараз обіцяють на субсидії може бути істотно зменшена", – каже Гончар.

На думку комерційного директора Київенерго Євгена Бушми, субсидування в кращому випадку дозволить не збільшити заборгованість, але ніяк не зменшить її. А підвищення тарифів спричиняє погіршення платежів з боку населення.

"Ми прогнозуємо зростання дебіторської заборгованості за надані послуги по гарячій воді та опалення", – сказав Бушма.

Заборгованість населення може збільшитися як мінімум на третину, каже Гончар. Зараз цього не станеться, говрорит він, але з настанням опалювального сезону відразу відчується.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Ще менш оптимістичні прогнози у керівника аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександра Паращого. За його словами, зростання заборгованості перед теплопостачальними організаціями може бути пропорційний росту тарифів – тобто в 2 рази.

"Думаю, що рівень платежів точно не покращиться. І якщо нарахування зростуть, а рівень платежів, навіть у найкращому випадку, залишиться на тому ж рівні, то борги будуть рости в 2 рази швидше", – пояснив він.

А з неплатниками в Киевэнегро будуть боротися за старою схемою. Бушма пояснив, що спочатку їх будуть попереджати, потім повідомляти або пропонувати реструктуризацію боргу. А в разі відмови від реструктуризації та оплати – при можливості відключати від послуги або звертатися до суду.

Показати ще новини
Радіо NV
X