Нетворкінг бізнесу. Як будувати зв’язки і домовлятися

6 листопада 2018, 17:31
1769
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Unsplash

Зв'язки та знайомства в житті бізнесмена – це все

Світ безупинно змінюється. Як наслідок – змінюються правила гри в бізнесі. Заразом і те, як люди проводять переговори та напрацьовують зв'язки.

Раніше бізнесмени мали разом обідати, щоб домовитися про щось особисте на своїй території, у своєму оточенні, розповідає Ольга Гуцал, засновник групи компаній Каміон-Оіл.

"Але сьогодні, коли світ став глобальним, і ми продаємо, купуємо, спілкуємося, будуємо сервісні зв’язки з усім світом, про що "обідати"? Більше немає про що "обідати". Не кажучи про те, що швидкість значно зросла. Неможливо просто розмовляти", – підкреслила вона.

Зв'язки та знайомства в житті бізнесмена – це все, вважає Кейт Ферацці, засновник і гендиректор Ferrazzi Greenlight, якого американський Forbes називає фахівцем номер один у світі з нетворкінгу.  

За його словами, неможливо нічого досягти без спілкування з людьми, тож якщо ви задіяні в новому бізнесі, пов'язаному з продажами, велике значення мають контакти та зв'язки. Адже залучити кошти для своєї справи, укласти нову угоду – залежить напряму від контактів з людьми.

Ферацці зазначив, що люди, з якими будуються відносини, мають відповідати цілям бізнесмена.

"Визначте всі свої цілі й навпроти кожної напишіть п'ять імен людей, важливих для вас. А потім сядьте і подумайте: яким чином я можу бути корисним для цих людей? Що я можу зробити, щоб їм допомогти? Адже, доти, доки ви не станете корисні їм, ви не будете  для них важливими", – пояснює він.

Наприклад, у Ферацці є виписані імена людей, з якими він ще не спілкувався, але вже розмірковує, що саме можна їм запропонувати.

"Спочатку вигадую п'ять напрямків, у яких я можу бути їм корисний. А потім надсилаю лист: ось дивись, є такі п'ять речей, які я можу зробити для тебе. Привернувши їхню увагу, я можу призначити зустріч і вже від цього відштовхуюсь. Перш, ніж прийти на зустріч, ви дізнаєтеся, хто ще буде на ній і чим ви можете допомогти цим людям", – ділиться досвідом фахівець.

Хоча розвиток соціальних мереж та інтернету впливають на нетворкінг, він залишається вкрай затребуваним навиком для підприємців. За словами Жанни Крючкової, засновниці і керуючого партнера Jansen Capital Management, мережі дозволяють зіткнутися з людьми, з якими не було б можливості зустрітися у звичному оточенні, тому що є певний соціальний статус, рівень доходів.

"Часто буває, що ми підтримуємо стосунки з однокласниками. Але з часом стає все менше й менше таких контактів, які не пов’язані або з бізнесом, або з сім’єю, або із захопленнями. А от соціальні мережі розривають цей ланцюжок. Тобто, вони тобі знову надають широкий спектр можливостей перетнутися з людьми з різних соціальних прошарків", – підкреслює вона.

При цьому, Ілля Лаурсен, голова венчурного фонду Nextury Ventures, вважає, що формати типу Skype, електронна пошта, концентрація думки, лаконічність ніяк не зачіпають емоційний бік. На думку Лаурсена, особисте спілкування в дуже багатьох ситуаціях просто взагалі незамінне.

"Швидше за все, ті, хто з цим стикався, погодяться, що коли виникає якась проблема, і намагаєшся намацати її рішення по електронній пошті, то можеш листуватися, по-перше, неймовірно довго, по-друге, сам дух спілкування завжди буде різнорідним", – розповідає він.

Лаурсен вважає, що у тебе автоматично зіставлятимуться аргументи чому ти маєш рацію, а також надійде величезна кількість аргументів, чому має рацію опонент. А це веде до роз’єднаності і безкінечності у вирішенні питання.

"І навпаки, якщо є можливість зустрітися наживо, випити філіжанку кави, то за 15 хвилин ця проблема сама собою вирішиться! Саме тому, що людина – емоційна, а не раціональна істота. Саме тому, що природа дала людині інстинкт соціуму та приналежності", – підсумував голова Nextury Ventures.

Сучасній людині дуже важливі такі навички, як налагодження зв'язків та заняття нетворкінгом. Без них – шлях до успіху буде надто довгим, і можливо, навіть безуспішним.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 11:53
Компанії/Ринки
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 11:53
4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 12:05

article_img
Невловимий месенджер. Як Росія знову безуспішно намагається заблокувати Telegram
LIFE

Вчора, 16:55

article_img
Місто вітрів. Відкриваючи для себе Баку
Мистецтво

Вчора, 13:29

article_img
4 млн для родин військових. Як пройшов благодійний концерт Океану Ельзи

Головне

Події

Вчора, 09:59

article_img
Спалах кору в Одеській області: кількість хворих дітей зросла до 58, медики назвали причину
Компанії/Ринки

Вчора, 12:46

article_img
Січневі платежі за газ законні і підлягають оплаті - регулятор
Футбол

Сьогодні, 02:27

article_img
Роналду за 19 млн євро уникнув тюремного ув'язнення