Несподіваний ріст української промисловості підганяє зростання ВВП у 2016 році

18 квітня 2016, 15:40
В Міністерстві економічного розвитку і торгівлі прогнозують зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2016 році на 1,1%

Такі консенсус-прогнози МЕРТ основані на базі матеріалів експертів 14 українських та іноземних організацій і компаній. Минулого кварталу економісти очікували зростання економіки на 1%.

Відео дня

‘‘У числі ключових внутрішніх ризиків в 2016 році експерти відзначили збереження адміністративних обмежень на валютному ринку, низький рівень кредитування, підвищення девальваційних тенденцій і зростання неплатоспроможності реального сектора’’, – зазначають у своєму повідомленні МЕРТ.

За результатами лютого 2016 вітчизняна економіка вперше за три роки показала позитивне зростання в промисловості, що викликало, за словами економіста Міжнародного центру перспективних досліджень (прогнози якого МЕРТ враховує у своїх даних) Олександра Жолудя, певне покращення очікувань від зростання ВВП.

У МЕРТ прогнозують зростання промвиробництва в січні-червні 2016 року на рівні 2%. Показники росту промисловост впали ще у 2012 році - на 0,7%. У 2013 показники знизилися ще на 4,3%, у 2014 - на 10,1%, в 2015 - на 13,4%.

Основними чинниками відновлення промисловості у першому півріччі стануть поступове покращення кон'юнктури на світових ринках, відновлення виробництва в окремих галузях економіки, покращення фінансового стану підприємств, а також збільшення інвестиційного і споживчого попиту, повідомляють в міністерстві.

‘‘З іншого боку, менш оптимістичні очікування щодо ситуації на зовнішніх ринках. Чимало було очікувань, що буде зростання цін на наші експортні товари вже у поточному році. Зараз ці очікування все ж таки відкладають на пізніший період. Відповідно, це також зробить меншим економічне зростання’’, - пояснює динаміку аналітик.

У другому кварталі 2016, за його словами, динаміка незначного росту економіки продовжиться. Значною мірою має тривати зростання в промисловості, пасажиро- та товароперевезення, оптова і роздрібна торгівля.

Серед зовнішніх чинників, які впливають на повільне зростання української економіки, як зазначають в Мінекономрозвитку, також повільне відновлення світової економіки і збереження низьких цін на сировинних ринках.

Загрозами для росту економіки у поточному році залишаються дефіцит зовнішнього фінансування, ескалації конфлікту між Україною та Росією, скорочення чи відстрочка інвестиційних планів іноземних компаній, які працюють на території України.

Прогнози економістів на 2017 рік, навпаки, погіршилися.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X