Непроста справа. Чому бізнес не довіряє податковій – Перша Шпальта

2 січня 2018, 12:30

Бізнес оцінює податкове законодавство України негативно і вважає, що воно потребує комплексного перегляду та змін

Такого висновку дійшли 70% опитуванних експертів серед компаній-членів Європейської бізнес-асоціації (ЄБА).

Вже понад сім років ЄБА розраховує Податковий індекс на підставі опитування великих компаній. У листопаді 2017 року Асоціація провела чергову хвилю свого регулярного опитування – Податкового індексу. Згідно з останніми результатами, встановлений новий рекорд.

Відео дня

Державна фіскальна служба (ДФС) все ще зперебуває на першому місці нашого антирейтингу, зазначає Тетяна Коротка, заступник бізнес-омбудсмена.

Індекс, що вимірюється ЄБА, найвищий за весь час дослідження – 2,65. "Проте він ще залишається в негативній площині, на жаль", – підсумовує Володимир Котенко, керівник податково-юридичної практики EY в Україні. Але при цьому, як наголошує Коротка, саме ДФС найкращим чином виконує рекомендації Ради бізнес-омбудсмена.

Втім представники бізнесу все одно цим не задоволені. Вони нарікають на те, що працювати з податковою останнім часом стало навіть важче.

За спостереженнями Ольги Богданової, партнера компанії Crowe Horwath AC Ukraine, у третьому кварталі 2017 року, практично вдвічі збільшилась кількість скарг до бізнес-омбудсмена, порівняно з другим кварталом 2017 року: "Насправді нічого не змінилося. ДФС все ще є найбільшим подразником".

Серед основних факторів, які впливають, на думку платників податків, на негативність, на негативний характер цих відносин – необґрунтовані інформаційні запити з боку податкових органів, упереджені рішення фіскальних органів, відмови або штучні перепони під час подання звітності та обтяжливі перевірки.

То ж чому статистика розходиться з практикою, та якою бачать ситуацію у самій ДФС, дивіться у ексклюзивному інтерв'ю на Першій Шпальті з в.о. голови ДФС Мирославом Проданом.

Також у програмі дивіться спеціальний репортаж про те, чим запам'ятався минулий рік для економіки України.

Крім того, провідні фахівці, економісти та топ-менеджери приватних і державних установ відповідають на запитання року: Реформи все?

Завершує випуск топ-5 найбезглуздіших економічних рішень минулого року від блогера і ділового журналіста Дениса Безлюдька.

Програма Перша Шпальта виходить на каналі UA:Перший у партнерстві з журналом Новое Время.

Показати ще новини
Радіо НВ
X