Нелегальним паркувальникам оголошена війна. Їх намагаються притиснути, опублікувавши карту легальних паркінгів

25 березня 2016, 17:00
З 23 березня департамент транспортної інфраструктури КМДА почав тестувати інтерактивну карту паркінгів, яка повинна стати інструментом боротьби з корупцією у цій сфері

Новий ресурс дозволяє дізнатися точну адресу легальних майданчиків у кожному районі Києва, кількість паркомісць, розміри майданчика, кількість пільгових місць, режим роботи та вартість паркування. Система для оплати послуг «Мобільне паркування» повідомляє, що плата за паркування проводиться з 8 до 20 годин.

Відео дня

Як розповів екс-заступник міністра інфраструктури Олександр Кава, в Києві публічно не розкриваються відомості про режим роботи того чи іншого паркінгу. Кава пояснив, що в країнах Євросоюзу, на відміну від України, на дорожніх знаках в обов'язковому порядку міститься вся інформація про режим роботи паркінгів. "Тому недобросовісні паркувальники користуються необізнаністю громадян і стягують плату навіть після восьми годин вечора і за ті місця, де вони взагалі не мають право працювати", - говорить він.

Втім, брати плату пізніше зазначеної години, це не єдиний спосіб нечесного заробітку паркувальників, зазначає директор департаменту стратегії дорожнього ринку і автотранспорту Мінінфраструктури Роман Хміль. Вони також збирають гроші з незаконних паркомісць, які не вказані на карті.

Впоратися з цим явищем на думку Хміля не складно. Міській владі достатньо зробити рейди і перевірити на відповідність місця, де працюють співробітники КП "Київтранспарксервіс". "Порушення будуть видні неозброєним оком ", - говорить Хміль.

Кава додає, що, якщо взяти легальну суму, що надійшла в міський бюджет від паркінгів і розділити її на кількість паркомісць, з'ясується, що більшість місць взагалі більшу частину дня пустують. Що не відповідає реальній ситуації.

Адвокат Руслан Махинич вважає, що вирішити проблему можна і без контролю згори. Достатньо, щоб водії почали вимагати чек, в якому буде вказано час і місце паркування. За його словами, в цьому випадку потрібно викликати поліцію і залучати паркувальників до кримінальної відповідальності за статтею за самоуправство.

На думку Хміля, у керівництва Київтранспарксервісу банально немає бажання працювати за законом. Нагадаємо, раніше столична влада викрила корупційні схеми чиновників КП Київтранспарксервіс та паркувальників, які привласнювали гроші за паркування машин, в результаті яких щомісяця міський бюджет недоотримував 1,5 млн грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X